مدیر پایگاه میراث جهانی و منظر فرهنگی بم گفت: 4 سایت بزرگ باستانی در ریگان وجود دارد که به‌زودی کاوش‌هایی در زمینه باستان‌شناسی در این محوطه‌های تاریخی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، محسن موحدی امروز در حاشیه دیدار با فرماندار ریگان با اشاره به اینکه قدمت شهر ریگان از بم فراتر است، اظهار کرد: چهار سایت باستانی به مساحت ۴۰۰ هکتار در شهرستان ریگان وجود دارد.

مدیر پایگاه میراث جهانی و منظر فرهنگی بم با بیان اینکه به‌زودی کاوش‌هایی در زمینه باستان‌شناسی در این محوطه‌های تاریخی در شهرستان ریگان آغاز خواهد شد، افزود: بیشترین محوطه‌های تاریخی شرق استان در شهرستان ریگان وجود دارد.

موحد با اشاره به اینکه تمدن شهرستان ریگان از تمدن بم جدا است، بیان کرد: کاوش‌های اولیه از محوطه باستانی مهدی‌آباد انجام شده است که مرحله دوم این کاوش‌ها به‌زودی در این شهرستان از این محوطه تاریخی انجام خواهد شد.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه ریگان در گذشته در جاده ترانزیتی ابریشم قرار داشته است و آثار این راه در این شهرستان مشهود است، اظهار داشت: در شهرستان ریگان جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد که این جاذبه‌های گردشگری نیاز به شناسایی و ثبت دارند.

وی با اشاره به اینکه در ریگان دو اثر ثبتی شامل مقبره شاه‌خورشید و محوطه باستانی مهدی‌آباد ثبت ملی است که قدمت بالای ۲۵۰۰ ساله دارند، گفت: بلندترین تپه‌های شنی جهان در ریگان بزرگترین سایت گردشگری در جنوب شرق کشور است.

انتهای پیام/