دهقانیان گفت: واکسیناسیون رایگان دام سبک و سنگین در مناطق کم برخوردار شهرستان (دهرضا و چاهملک)توسط شبکه دامپزشکی ریگان با همکاری بسیج جامعه مهندسین شهرستان در هفته بسیج انجام شد.

محسن دهقانیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دیارنخل اظهار کرد: کنترل و مبارزه با بیماری‌های دامی و انجام واکسيناسيون دامها به منظور حفظ و صیانت از سرمایه های دامی کشور امری ضروری است که هر ساله سازمان دامپزشکی کشور با برنامه ریزی و تامین واکسن‌های مورد نياز در جهت پیشگیری از بیماری ها انجام می‌ گیرد.

رییس شبکه دامپزشکی ریگان افزود: در راستای تحقق اهداف بهداشتی، استفاده از ظرفیت و توان بسیج می تواند کمک موثری در پیشبرد کارها در کمترین زمان انجام گیرد.

وی افزود: در هفته بسیج شبکه دامپزشکی شهرستان با همکاری بسیج جامعه مهندسین شهرستان اقدام به واکسیناسیون رایگان ۱۲۰۰ راس دام سبک بر علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک و ۴۰۰ راس دام سنگین بر علیه بیماری تب برفکی نمود.

دهقانیان عنوان کرد: در این طرح که در مناطق کم برخوردار شهرستان از جمله منطقه دهرضا و چاهملک انجام شد کارشناسان علاوه بر انجام واکسيناسيون دامها نسبت به آموزش حضوری و ارائه نکات کنترل بهداشتی و پیشگیری از بیماری ها در محل دامداری‌های شهرستان اقدام کردند.

انتهای پیام/