استاندار کرمان با اشاره به اینکه "در حوزه روستایی و عشایری مشکلات شدید آبرسانی داریم" گفت: آبرسانی به ۷۵۰ روستا با تانکر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل به نقل خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی زینی‌وند امروز صبح در آیین افتتاح طرح‌های آبرسانی به ۲۴ روستای استان کرمان در هفته پنجم پویش هرهفته الف ب ایران در سال ۱۴۰۰ که با حضور ویدئو کنفرانسی اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد با بیان اینکه در این دولت تامین آب شرب سالم برای خیلی از مناطق استان کرمان در حد توان انجام شده است اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده تامین آب شهر کرمان به جاهای خوبی رسیده است.

وی به سند سازگاری با کم آبی استان کرمان اشاره کرد و گفت: اجرای این سند با جدیت در حال انجام است و کارگروه‌های تخصصی و علمی در این ارتباط تشکیل شده و دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان را پای کار آوردیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان با مشکلات و تنش کم آبی مواجه است افزود: ستاد بحران استان در این حوزه تشکیل و پیش بینی‌های لازم انجام شده تا سختی‌های مردم را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به اینکه امسال فقط ۵۲ میلیمتر بارندگی داشتیم عنوان کرد: نیاز آبی ما بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه است در حالی که تولید آب استان کرمان حدود ۱۱ هزار لیتر بر ثانیه است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه امسال آبرسانی به ۷۵۰ روستای استان کرمان با تانکر انجام می‌شود و تمام ظرفیت‌های استان را پای کار آوردیم ادامه داد: آبرسانی سیار به حاشیه شهر کرمان نیز آغاز شده و در حوزه روستایی و عشایری نیز با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

انتهای پیام/