طی مراسمی، حجت الاسلام حبیب رضا زاده به عنوان امام جمعه شهرستان ریگان معرفی و از خدمات حجت الاسلام رنجبر نژاد ماهانی امام جمعه سابق تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، آئین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان ریگان ظهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین جعفری  رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کرمان، دکتر غضنفر آبادی نماینده مردم ولایتمدار شرق استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستانی و مردم در مصلای امام علی (ع) برگزار شد.

در این جلسه در حکمی از سوی حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حبیب رضا زاده به عنوان امام جمعه جدید شهرستان ریگان معرفی و از زحمات و خدمات حجت الاسلام علی رنجبر نژاد ماهانی تجلیل شد.

حجت‌الاسلام جعفری، رئیس دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان در آیین معارفه امام جمعه ریگان اظهار کرد: نماز جمعه یک جریان جوشان عبادی، سیاسی است که شارع مقدس در شرع اسلام تبیین کرده است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه نماز ولایت است، عنوان کرد: نماز جمعه هم‌اکنون در ۹۰۰ نقطه در کشور و۵۶ نقطه در استان کرمان برگزار می‌شود.

جعفری خاطرنشان کرد: در موضوع بحرانی گسترش ویروس منحوس کرونا نهاد نماز جمعه نقش بسیار تاثیر گذار و ارشادی برای جامعه داشت و یکی از نهادهایی که پروتکل‌ها، دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی را از متولیان امر به مردم می‌رساند، نهاد نماز جمعه است.

رئیس دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان افزود: نماز جمعه در تبعیت از ستاد ملی و استانی به‌طور پرشور و باشکوه برگزار شد و نقش تاثیرگذاری در جلوگیری از این بیماری داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث کمک مومنانه و مواسات نهاد نماز جمعه در کنار سپاه و دیگر نهادهای انقلابی پرشور وارد عمل شد، اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های ما مسجد جامع ریگان بود که با تخصیص اعتبارات این مکان همانند نگینی نورانی و درخشان در شهر ریگان است.

انتهای پیام/