امام جمعه ریگان گفت:زمینه سازی برای برخورد با مسلمانان از شگردهای رسانه های غربی و سیاستمداران آمریکایی است. رسانه های غربی هر حمله ای را در هر کجای جهان که باشد اگر عامل آن مسلمان باشد آن را حمله تروریستی معرفی می کنند اما اگر عامل آن حمله غیر مسلمان باشد آن را یک حادثه معمولی تلقی میکند و این نشان از نگاه نژادپرستانه در غرب و اسلام ستیزی و اسلام هراسی در غرب است.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امروز در اولین خطبه های نماز جمعه سال ۹۸ این شهرستان اظهار داشت:رونمایی از پهباد صاعقه ایران را به چهارمین قدرت پهبادی جهان معرفی کرد.امروزه علاوه بر استفاده های نظامی از پهبادها کاربردهای غیر نظامی نظیر بارورکردن ابرها نیز استفاده میشود.رزمایش بزرگ پهباد های تهاجمی رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران بنام بیت المقدس در خلیج فارس جهان را متوجه نفوذ قدرت ایران در منطقه کرده است.

وی با اشاره به حمله تروریستی به مسلمانان نیوزیلند خاطر نشان کرد: رییس جمهور آمریکا یک موج جدیدی از اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در غرب به ویژه در اروپا و آمریکا به راه انداخته است که نمونه بارز آن را میتوان حمله به نمازگزاران در مسجد در نیوزیلند نام برد.

خطیب جمعه ریگان ادامه داد:زمینه سازی برای برخورد با مسلمانان از شگردهای رسانه های غربی و سیاستمداران آمریکایی است رسانه های غربی هر حمله ای را در هر کجای جهان که باشد اگر عامل آن مسلمان باشد آن را حمله تروریستی معرفی می کنند اما اگر عامل آن حمله غیر مسلمان باشد آن را یک حادثه معمولی تلقی میکند و این نشان از نگاه نژادپرستانه در غرب و اسلام ستیزی و اسلام هراسی در غرب است.

وی با اشاره به دیدار ولی امر مسلمین با م%Nk8م در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: حضرت آقا فرمودند،برخی گویندگان و نویسندگان سال ۹۸ را سال تهدیدها خوانده اند اما من این دیدگاه را قبول ندارم و معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی سال فرصت ها و امکانات و گشایش ملت ایران خواهد بود.

این مقام مسئول بیان داشت:دشمن به دنبال نا امید کردن ملت ایران است. لذا اینچنین جنگ روانی و تمام عیار به راه انداخته است که سال ۹۸ را سال تهدید و تحریم معرفی کند. آقا فرمودند افرادی که دائما تحریم ها را به رخ ملت می کشند دانسته یا ندانسته تحت تاثیر رجز خوانی یا جنگ روانی دشمنان ایران قرار گرفته اند.

وی افزود: جملاتی که رهبر عظیم الشان انقلاب میفرمایند کلمه به کلمه دارای نکاتی هست که باید به آنها توجه کنیم اینگونه نیست که تمام مشکلات صددرصد به تحریم ها برگردد.تحریم ها درصدی تاثیر داشته اما سوء مدیریت ها و ضعف مدیریت ها بخش عمده ای از مشکلات معیشتی مردم است.امیدواریم سال جدید که سال رونق تولید است مسئولین و ملت و دولت به کمک همدیگر بتوانند مشکلات معیشتی قشر ضعیف را حل کنند.

رنجبر ماهانی گفت:حضرت آقا در مواجهه نظام جمهوری اسلامی با دولت های غربی فرمودند قطع امید از کمک و همراهی غربی ها باید سرلوحه کار مدیریت اسلامی کشور قرار بگیرد تجربه های تاریخی و مشاهدات عینی از رفتار غربی ها نشان می دهد که از آنها انتظار توطئه و خیانت و از پشت خنجر زدن به ملت ایران دارند و نباید انتظار کمک و صداقت و همراهی را از آنها داشت و اگر در مقطعی هم غربی ها به ظاهر کمکی از خود نشان دهند در باطن برای جلو رفتن کار خودشان بوده است و برای منفعت نظام جمهوری اسلامی نبوده است.

وی تصریح کرد:مسئولین دولتی امروز به این نتیجه رسیده اند که نمیتوان با غربی ها در یک مسیر حرکت کرد.امیدواریم در آینده برخوردها و رفتارهای این مسئولین با غربی ها بر اثر این فهم جدید تفاوت پیدا کند‌.

امام جمعه شهرستان ریگان  بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در مسافرت های نوروزی تأکید کرد و بیان داشت:امیدواریم با رعایت قوانین رانندگی شاهد حوادث تلخ جاده ای در سطح کشور نباشیم.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد:در مدیریت اسلامی اصل مشورت برای همه مسئولین خطاها را کم می کند.نبی مکرم اسلام(ص) در جنگ ها از یاران خود مشورت می گرفتند،رهبر معظم انقلاب نیز در نصب مسئولین با کارشناسان و صاحب نظران مشورت می گیرند.

وی عنوان داشت:ائمه جمعه همیشه در خدمت نهاد مقدس کمیته امداد بوده اند و هستند و جای تعجب است که مدیر کل کمیته امداد استان که یک نهاد انقلابی است هیچ مشورت و تعاملی با ائمه جمعه شهرستان ها ندارند.

رنجبر ماهانی گفت:چه شده است که در خواست ها ،توصیه ها و دغدغه های ائمه جمعه شهرستان ها در تقویت نهاد کمیته امداد مورد توجه قرار نمی گیرد ولی سفارش های پشت پرده نصب و عزل های مدیران در شهرستان ها از این و آن باید مورد توجه قرار بگیرد.

خطیب جمعه ریگان در پایان بیان کرد:آقای آشور زاده مدیری انقلابی،فعال ، دلسوز و بومی هستند که تا دیروز خود کارشناسان کمیته امداد از مرکز و استان که ارزیابی کرده اند اعلام رضایت نموده اند،اما امروز چه شده است که یک چهره انقلابی و فعال ضعیت ترین مدیر در استان اعلام می شود،من مطمئن هستم کاسه ای زیر نیمه کاسه است.مسئولین باید در برخی تصمیم ها در شهرستان ها تجدید نظر کنند.

انتهای پیام/