حجت الاسلام والمسلمین علی خیور گفت: امام جواد (ع)، مظهر بخشش و همدلی هستند که می طلبد مردم در این روزها که با شیوع کرونا همراه است، از مواسات آن حضرت در کمک به هم نوع بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، حجت الاسلام والمسلمین علی خیور، کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با عصرهامون ضمن تسلیت شهادت امام جواد علیه السلام گفت: حضرت امام جواد (ع)، در کلامی می فرمایند سه خصلت جلب محبت می کند و آن انصاف در معاشرت با مردم، همدردی در مشکلاتشان و همراه و همدم شدن با معنویات آنها است.

وی ادامه داد: نکته ای که آن حضرت در این نکته برای کسب محبت به ماه اشاره می کنند، این است که زندگی اهل بیت علیه السلام را مورد توجه قرار دهیم، به سیره عملی آنها  توجه کنیم و آنچه در زندگی آن بزرگوران است، در زندگی خود ساری و جاری بسازیم.

این کارشناس تصریح کرد: عمر کوتاه امام جواد (ع) و شرایط خاص دوران امامت ایشان باعث شده است که کمتر به زندگی پر خیر و برکت آن بزرگوار توجه کنیم.

خیور تصریح کرد: امام رضا علیه السلام می فرمایند که خداوند مولودی با برکت تر از امام جواد علیه السلام را برای شیعیان خلق نکرده است، با توجه به این مهم و سخن خود امام محمد تقی (ع) متوجه می شویم آنچه ما را به خدا نزدیک می کند، عمل به گفتار اهل بیت علیه السلام است.

توصیه های امام محمد تقی (ع) به مسلمانان

وی اذعان کرد: کمک کردن، همدلی، همدردی، مواسات و شرکت در مباحث معنوی با مردم، با هم و در کنار هم بودن از توصیه های امام جواد علیه السلام به مسلمانان است که باید به آن توجه کنیم و بهره مند شویم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان  با اشاره به شرایط این روزهای جامعه جهانی به واسطه شیوع کووید۱۹، گفت: در این دوره از زمان که با ویروس کرونا مواجه شدیم، دوستداران امام جواد (ع) می توانند با بهره گیری از یکی از صفات آن حضرت، به عنوان یک درس از این شرایط سر بلند خارج شوند.

خیور با بیان این که به اعتقاد شیعه و سنی، امام جواد (ع) باب المراد است، تصریح کرد: هرکس به در خانه امام محمد تقی (ع) می رفت، دست خالی باز نمی گشت، امام رضا علیه السلام نیز به ایشان می فرمودند که وقتی بیرون از خانه می روی، مقداری پول و طلا همراه خودت ببر تا هر کس به تو مراجعه کرد، به او کمک کنی.

الگوگیری از خصلت همدلی امام جواد (ع)

وی ادامه داد: در دورانی که با ویروس کرونا هستیم و خیلی از زندگی ها مختل شده، بسیاری از مردم بیکار و برخی درآمدشان کم شده، اگر قرار است از زندگی امام جواد علیه السلام بهره ببریم، باید همچون آن حضرت با همدیگر همدل، همسو و همراه شویم و مواسات داشته باشیم.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر همراهمی و گرفتن دست هم نوع در این روزها، اضافه کرد: دستگیری از همدیگر باعث می شود که خدا هم به ما توجه کند، نباید این گونه تصور کرد که چون درآمدها کم شده است، سفره هایمان را جمع کنیم و دیگر به فکر همسایه ها و نیازمندان نباشیم که امیدوارم در میان هیچ کدام از امت اسلامی چنین موضوعی نباشد.

خیور با بیان این که این گونه تفکرات اشتباه بوده و مخالف با رفتار و منش زندگی امام جواد (ع) است، ابراز امیدواری کرد: خداوند متعال به همه ما توفیق دهد در مسیر زندگی آقا امام جواد (ع) قرار بگیریم.

انتهای پیام/