احمد شیخ بهایی گفت: اهمیت ماه رمضان در شب های قدر بیشترین جلوه را دارد و همچنین تلاوت قرآن و نماز از جمله اعمالی است که در این شب ها وارد شده است که عمده آن حالت تضرع و توجه به خداوند متعال است که در این شب ها باید داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، حجت الاسلام و المسلمین احمد شیخ بهایی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه خداوند بر بندگان خود در عبادت منت گذاشته است، گفت: یکی از زمان هایی که برای بندگی مقرر شده ماه رمضان و ماه نزول قرآن است و این مسئله نشان دهنده اهمیت این ماه است.

استاد درس خارج فقه در کرمان ادامه داد: اهمیت این ماه در شب های قدر بیشترین جلوه را دارد؛ شب هایی که در آن قرآن کریم نازل شده است و خداوند متعال نیز فرموده که این شب ها از هزار ماه بهتر است.

وی افزود: اعمال بسیاری برای شب های قدر وارد شده است که عمده آن احیا و شب زنده داری به یاد خدا است؛ به این معنا که انسان از اذان مغرب تا اذان صبح بیدار و به عبادت مشغول باشد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ بهایی با بیان اینکه هر عمل در شب های قدر از هزار ماه بهتر است، تصریح کرد: هر چه در این شب ها بیشتر به عبادت مشغول باشیم در حقیقت تمرینی برای سایر شب ها در ایام سال است.

این کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: تلاوت قرآن و نماز از جمله اعمالی است که در این شب ها وارد شده است که عمده آن حالت تضرع و توجه به خداوند متعال است که در این شب ها باید داشته باشیم؛ همچنین ادعیه هایی در این شب بیان شده که این دعاها در جهت ایجاد انس و الفت انسان با خداوند متعال موثر است.

این استاد درس خارج فقه در کرمان اظهار کرد: مناسب است که در شب های قدر مواردی که در مفاتیح الجنان ذکر شده است، انجام شود و انسان ها از این فرصت برای دعا، مناجات و راز و نیاز  با خداوند متعال استفاده کنند.

وی ابراز کرد: تشکر و قدردانی از نعمت های  الهی و ابراز ندامت از خطاها و گناهان در شب های قدر فرصتی است که انسان می تواند در جهت برقراری ارتباط با خداوند متعال در ماه مبارک رمضان استفاده کند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ بهایی با تأکید بر توجه به ادعیه و توسلات در شب های قدر عنوان کرد: با توجه به اینکه شب های قدر ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام است، خوب است که زندگی، اجرای عدالت، کمک به محرومین و تلاشی که امام علی علیه السلام برای انجام دستورات الهی داشتند، مورد مطالعه قرار گیرد.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه از جمله دیگر اعمال شب های قدر تلاوت قرآن و برخی از سوره های خاص است، گفت: مذاکره در راستای معارف دین، اعتقادات، احکام، رفع شبهات دینی و مسائل شرعی از جمله با فضیلت ترین کارهایی است که در این شب ها می توان انجام داد.

انتهای پیام/م