برنامه جدید بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که قرار است در سال ۲۰۲۱ برگزار شود، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری یار نخل، کمیته برگزاری المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو پس از تعویق این مسابقات به سال ۲۰۲۱، جدیدترین و برنامه به‌روز شده المپیک را در وب سایت رسمی این بازی‌ها منتشر کرد.

طبق برنامه اعلام شده، المپیک توکیو روز چهارشنبه ۲۱ جولای ۲۰۲۱ (۳۰ تیر ۱۴۰۰) آغاز می‌شود و یکشنبه ۸ آگوست (۱۷ مرداد) نیز با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان خواهد رسید.
نخستین رویدادی که در این بازی‌ها برگزار می‌شود، مسابقات سافت‌بال است که روز چهارشنبه ۲۱ جولای از ساعت ۹ صبح به وقت توکیو و به میزبانی ورزشگاه Fukushima Azuma آغاز می‌شود.
در همان روز مسابقات فوتبال نیز انجام می‌شود که نخستین رقابت از ساعت ۱۶:۳۰ در بخش بانوان و در ورزشگاه Sapporo Dome برگزار خواهد شد.
در روز دوم مسابقات همین دو رشته سافت‌بال و فوتبال برگزار می‌شود و در روز سوم یعنی جمعه ۲۳ جولای، علاوه بر رقابت‌های تیراندازی با کمان و روئینگ، مراسم افتتاحیه در ورزشگاه المپیک برگزار خواهد شد.
مسابقات در رشته‌های مختلف در روزهای بعدی ادامه خواهد یافت و از روز چهارم نخستین مدال‌ها در دوچرخه‌سواری و تیراندازی با کمان توزیع می‌شود. در روز پایانی یعنی یکشنبه ۸ آگوست و پیش از اختتامیه که ساعت ۲۰ تا ۲۳ انجام خواهد شد، مسابقات رشته‌های دوومیدانی، فینال بسکتبال بانوان، بوکس، دوچرخه‌سواری، هندبال، ژیمناستیک، والیبال و واترپلو انجام و مدال‌های آنها توزیع می‌شود.
انتهای پیام