رکوعی در سفر به کرمان از توزیع تجهیزات آموزشی، اداری، سرمایشی و گرمایشی در مدارس استان کرمان با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، “محمد رضا رکوعی” معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن بازدید از قسمت های مختلف اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان با همکاران و کارکنان دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مباحث جاری قرار گرفت و در حاشیه این بازدید گفت: از سال ۹۸ تا کنون بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار جهت خرید و توزیع تجهیزات اداری،آموزشی، سرمایشی و گرمایشی به مدارس استان کرمان اختصاص یافته است.

وی در جلسه شورای معاونین اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان حضور پیردا کرد و از زحمات و تلاش‌های جهادی مجموعه مهندسان و نیروهای نوسازی مدارس استان کرمان قدردانی کرد و منابع انسانی یک سازمان را با اهمیت ترین منابع سازمانی دانست و اظهار کرد: در صورتی که به نیروی انسانی یک سازمان انگیزه لازم داده نشود این نیروی انسانی مستهلک می شود و اهمیت منابع انسانی در درجه اول و از اولویت سازمان نوسازی مدارس کشور می باشد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: مجموعه نیروی انسانی و افکار این نیروها آینده یک سازمان را رقم می زنند و ما نیاز داریم که با نیروی انسانی با انگیزه، پرکار و شاداب آینده‌ای درخشان و روشن را برای سازمان نوسازی مدارس کشور ترسیم نماییم.

رکوعی شرایط حاکم‌ بر مدیریت نوسازی مدارس استان کرمان را شرایط خوب و مثبتی ارزیابی و بیان کرد: اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان یک اداره منحصر به فرد می باشد و این شاخص مثبت نشان از همراهی مجموعه نیروها و پرسنل با سیستم مدیریتی این اداره کل را نشان می دهد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: هر سیستمی سیر تکاملی را طی می کند و نسبت به دیروز، خودش را مقایسه می‌کند و اگر نیاز مندی احساس نکند به پویایی نخواهد رسید، پس تلاش در جهت رفع کاستی ها و کمبودها برای رسیدن به پویایی بصورت مستمر صورت می گیرد.

رکوعی اظهار امیدواری کرد: با توجه به اخذ مجوزات لازم در استخدام و تبدیل وضعیت نیروها قراردادی در سال ۹۹ تا حدودی مشکل کمبود نیروی انسانی در ادارات کل نوسازی مدارس به حداقل خواهد رسید.

وی همچنین به فرسوده بودن ناوگان نقلیه و تجهیزات اداری تجهیزات اداری و تجهیزات دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت: در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل و به روز رسانی تجهیزات اداری و دولت الکترونیک درصدد هستیم تا با تخصیص اعتبار از مجوز های پدافند غیر عامل و ظرفیت‌های مدیریت سبز در این راستا اقداماتی را صورت دهیم و بخش عمده‌ای از مشکلات با تخصیص ای اعتبارات مرتفع خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین با اعلام اینکه رویکرد سازمان نوسازی مدارس در بحث رسانه از اولویت‌های این سازمان است، عنوان کرد: برنامه داریم با ارتباط و تعامل با رسانه ها و داشتن رویکرد فرهنگ و رسانه، سرمایه‌های اجتماعی نظام را حفظ کنیم و خدمات نظام و دولت را منعکس نماییم.

‏رکوعی خاطرنشان کرد: مشکلات و کمبود ها از طریق رسانه ها انعکاس پیدا می‌کند و این خوب است که ما این مشکلات و کمبودها را پیگیری کنیم تا مرتفع شود اما در کنار انعکاس ضعف‌ها و کمبودها بایستی با ارتباط و تعامل با حوزه رسانه خدمات نظام و دولت انعکاس داده شود تا هم‌مردم از خدمات مطلع شوند و هم در ذیل انعکاس سرمایه های اجتماعی مشارکت های حقوقی و حقیقی برای فراهم آوردن زیرساخت های اجتماعی نیز اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/