سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: صدور بیانیه گام دوم انقلاب رویداد مهمی است زیرا در طول این 40 سال در کنار تمام موانع و کم تجربگی ها پیشرفت های بسیاری داشتیم، در واقع این چهل سال، چهل سال مبارزه مداوم برای تثبیت و تعمیق انقلاب بود و نیاز به بررسی دقیق دارد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل به نقل از راه آرمان؛ صبح امروز همایش رسالت رسانه در گام دوم انقلاب با حضور سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این همایش اظهار داشت: انقلاب اسلامی گفتمان سومی در دنیای جدید مطرح کرد، پیش از این دنیا در اختیار دو گفتمان تحت رهبری شوروی و آمریکا بود.

جبهه مقاومت پرچم‌دار گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا است

وی افزود: نفوذ یک گفتمان کار سخت و پیچیده ای است از این رو تا قبل از انقلاب اسلامی هرکس که به دنبال راه اندازی جنبشی بود باید راه و روش کمونیست را در پیش می گرفت اما انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ به رهبری یک روحانی مبارز با گفتمان انقلاب اسلامی پا به عرصه میدان سیاست گذاشت.

سردار شریف یادآور شد: در برهه ای از زمان گفتمان کمونیست در جهان موفق عمل کرد اما ایجاد شکاف و تفرقه سبب فروپاشی آن در دنیا شد، وضعیتی که در کره شمالی و جنوبی ایجاد شد محصول همین گفتمان کمونیستی است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان سومی بود که توانست بخشی از افکار عمومی را به خود معطوف کند همان چیزی که امروز آن را نماد و پرچم مقاومت می نامیم.

وی مطرح کرد: صدور بیانیه گام دوم انقلاب رویداد مهمی است زیرا در طول این ۴۰ سال در کنار تمام موانع و کم تجربگی ها پیشرفت های بسیاری داشتیم، در واقع این چهل سال، چهل سال مبارزه مداوم برای تثبیت و تعمیق انقلاب بود و نیاز به بررسی دقیق دارد.

سردار شریف بیان کرد: بخش دوم آن بهره برداری از تجاربی است که در طول ۴۰ سال گذشته داشتیم و موتور محرک آن، جوانان را مخاطب قرار داده و از تجربه نسل اول انقلاب بهره مند شوند از این رو نیازمند راهبرد رسانه ای برای تبیین شرایط مناسب و نمایش افق آینده هستیم.

اثبات ناکارآمدی نظام اسلامی ایران شاه بیت رفتار رسانه‌ای دشمن در اغتشاشات اخیر

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: شاه بیت بررسی رفتار رسانه ای دشمن از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اثبات ناکارآمدی نظام اسلامی ایران بوده است و تلاش می کنند این گزاره را در مقاطع مختلف با دروغگویی نمایش دهند.

وی تصریح کرد: راهبرد تاکتیکی دشمن شامل سه بخش است، در ابتدا ما را از گذشته پشیمان کنند، در گام بعد شرایط امروز را سخت نشان داده و القا کنند که به بن بست رسیده ایم و در آخر شرایط آینده را بسیار مایوس کننده و ناامیدانه بر روح جامعه وارد کند.

سردار شریف گفت: این گزاره ها در شبکه های اجتماعی و تلویزیون دشمن می بینیم به گونه ای که از یک فرصت تاریخی بهره مند هستند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نسل جدید ما دوران ستم شاهی، انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده است از این رو دشمن از این فرصت استفاده کرده و در اصطلاح جامعه شناسی انقطاع نسلی ایجاد کرده و به دنبال اختلاف افکنی است.

وی ابراز داشت: آمریکا و انگلیس پیش از این در تلاش بودند تا ملت ایران چهل سالگی انقلاب را نبینند از این رو از بستر شبکه های اجتماعی و تلوزیون استفاده کرده و و رژیم پهلوی را دوران مشعشع جلوه داده اند.

دشمن با انقطاع نسلی به دنبال ایجاد فشار بر کشور است

سردار شریف عنوان کرد: دشمن با انقطاع نسلی به دنبال ایجاد فشار بر کشور است، روزی نیست که از این طریق کشور را مورد حمله قرار ندهند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از طرفی ما نیز به دلیل بی توجهی و یا وجود نیروهای غیر حرفه ای نتوانستیم چهره منحوس رژیم سابق و دوران گذشته به جوانان امروز انتقال دهیم از این رو جوان امروز با چالش جدی رو به رو است و ایم مسئولیت اصحاب رسانه را برجسته می کند.

وی تاکید کرد: افرادی که در حوزه رسانه فعالیت می کنند باید خودشان به باور قطعی برسند که انقلاب اسلامی چه نظامی را سرنگون و دست چه کسانی را از ملت قطع کرد تا بعد بتوانند مبلغان خوبی برای انقلاب اسلامی، دستاوردها و عملکرد آن باشند.

سردار شریف ادامه داد: تا اصحاب رسانه بر تاریخ و دلایل ناکارآمدی رژیم ستم شاهی را مسلط نشوند، نمی‌توانند دستاوردهای انقلاب را به درستی انتقال دهند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: سواد رسانه‌ای موضوعی است که مدت ها در کشور مطرح است؛ یک فرد در آن واحد ممکن است در معرض چند پیام قرار گیرد اگر قادر نباشد تا تشخیص دهد که پیام چه هدفی دارد قادر به کنترل نخواهد بود.

وی افزود: هنوز نتوانسته ایم به جامعه تبیین کنیم که هر رسانه از یک وبلاگ تا یک صاحب سایت اهداف خاصی را دنبال می کند، اگر این موضوع را به خوبی انتقال دادیم حداقل جامعه می تواند بفهمد که پیام چه هدفی دارد از این رو رسانه ها در حیطه سواد رسانه ای رسالت بزرگی دارند.

نداشتن سواد رسانه‌ای امنیت جامعه را به خطر می‌اندازد

سردار شریف اذعان داشت: جامعه هر چه قدر جلوتر برود به سواد رسانه ای بیشتر نیاز دارد، نداشتن سواد رسانه ای امنیت جامعه را به هم می ریزد برای مثال در انتخابات سال ۸۸ تا روز پنج شنبه که تبلیغات تمام شد هیچ اغتشاشی وجود نداشت اما روز جمعه اولین برنامه بی بی سی در انتخابات گزاره خبری اش را با این جمله تعریف کرد که به طور همزمان محمود احمدی نژاد و میر حسین موسوی خود را برنده انتخابات اعلام کردند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حوادث اخیر و افزایش قیمت بنزین عنوان کرد: شاید یکی از معدود ترین موضوعی که به معیشت مردم سخت گره خورده، مساله بنزین است و هر بار که در ایران افزایش قیمت بنزین بوده یک سری اعتراضات به دنبال داشته که بسته به میزان تدبیر مسئولان دولتی شدت اعتراضات متفاوت بوده است.

وی یادآور شد: اعتراضات چند دلیل مشخص دارد که یکی از آن ها اغنا نشدن مردم است البته بارها مسئولان منصفانه یا غیر منصفانه به آن در رسانه ها می پردازد البته این بی انصافی است که وقتی خودمان نمی توانیم پاسخگو باشیم مسئله را به گردن دیگران بیندازیم.

سردار شریف گفت: در فرصتی که فضای رسانه ای در اختیار دشمن بود، اراذل و اوباش را به خط کردند، در حواشی شهرها ایجاد نا امنی کردند که به شدت نگران کننده بود و اگر نیروهای نظامی نبودند این قائله ختم نمی شد چرا که دشمن یک برنامه مفصلی برای براندازی داشت و سرویس های جاسوسی سعودی، اماراتی، اسرائیلی و آمریکایی حامی آن بودند.

طرح فشار حداکثری آمریکا نتوانست مردم را به خیابان‌ها بکشاند

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: از آنجایی که طرح فشار حد اکثری آمریکا نتوانست مردم را به خیابان بکشاند فرصتی بود که به واسطه آن شاهد رفتارهای داعش گونه با خشونت و شدت بسیار بالا و بهره گیری از زنان برای درگیری های اولیه و ایجاد نا امنی بودیم.

وی با بیان اینکه رسانه ها رسالت بزرگی در چنین شرایطی داشتند، تصریح کرد: متاسفانه در حوادث هفته گذشته برخی جراید و روزنامه‌های داخلی هوشمندانه رفتار نکردند.

سردار شریف گفت: در دنیای امروز یکی از مشکلات کشورها نداشتن رهبر است اما خدا را شاکریم که ملت ایران از این نعمت بهره مند است، تصور کنید اگر بیانات رهبری در درس خارج فقه نبود فرصت دشمن بیشتر می شد اما سخنان ایشان باعث شد که صف مردم از معترضین جدا شود از این رو باید قدر رهبری و ملت فهیم ایران را دانست.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این شکست برای دشمن پرونده ای جدید باز کرد، توضیح داد: دشمن در پرونده کومله، فتنه ۸۸، داعش و صدام شکست خورد، در این پرونده نیز شکست خورد اما انتظار می رود که خبرنگاران رسالت خود را در حوزه آگاه سازی افکار عمومی به کار گیرند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ سال است که دارای نفت هستیم اما همواره واردکننده بنزین بوده ایم از این رو دشمن از این حربه استفاده کرد.

سردار شریف تشریح کرد: بنابراین تصمیم گرفتیم تا این حربه را خنثی کنیم با ورود قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس توانست فاز اول و دوم این پالایشگاه را به بهره برداری رساند.

انهدام پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی دشمن نشان دهده توانمندی ملت ایران است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با قدرت اعلام می کنیم اکنون ایران می تواند با پیشرفته ترین ابزار دشمن رقابت کند از این رو ما توانمند شده ایم این دو واقعیت را انهدام پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی دشمن نشان می دهد.

وی ابراز داشت: ایمان داشته باشید که ۴۰ سال دوم انقلاب فصل جدیدی از شکست های پی در پی دشمن خواهد بود، امروز ۵ میلیون دانشجو در کشور مشغول فعالیت هستند با توجه به اینکه آینده بسیار شکوفا و امید بخش است رسالت رسانه ها القا امید و روشنی با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب به جامعه است.

سردار شریف تاکید کرد: زلزله تبریز به دلیل اغتشاشات به حاشیه کشانده شد در حالیکه نظام توانمند رسانه ای باید به جامعه خط دهد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان یادآور شد: جای نگرانی وجود ندارد چرا که آمریکائی ها و سعودی ها مستاصل تر از همیشه و در بدترین شرایط قرار دارند و تا امروز شدت نگرانی اسرائیلی ها به این میزان نبوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان:
بیانیه گام دوم پس از وصیت نامه امام راحل، افقی به سوی آینده انقلاب است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی عربپور نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان صبح امروز در چهارمین جشنواره ابوذر رسانه و اولین همایش رسالت رسانه در گام دوم انقلاب ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدا و به ویژه شهدای رسانه گفت: شهدای رسانه و مطبوعات پرچم اطلاع رسانی، خبر و تبلیغ را بر دوش کشیده اند و این رسالت را با دم شهادت به سرانجام رساندند.

وی با تأکید بر اینکه امروز همگان رسالت بر دوش داریم که رسالت شهداء بیش از همه چیز است، تصریح کرد:ما باید پیام رسان آنان در جامعه باشیم و صداقت را در جامعه از طرف شهداء به جامعه تزریق کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری سندی زرین برای ادبیات معرفتی انقلاب اسلامی بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سراسر تدبیر و حکمت با نگاه واقع بینانه برای حال و آینده انقلاب قابل تحسین است، اظهار کرد: بعد از وصیت نامه سیاسی و الهی امام راحل، با صدور بیانیه و منشور جبهه گام دوم انقلاب افقی به سوی آینده انقلاب باز شد.

حجت الاسلام و المسلمین عربپور افزود: همگان وظیفه داریم در جهت اجرایی و عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب نقش خودمان را ایفاء کنیم و در این راستا اصحاب رسانه در کنار اقشار مختلف مردم در راستای فرهنگ سازی و تبیین این موضوع نقش دارند.

وی با تأکید بر اینکه نقش اول گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب رسانه و اصحاب رسانه به عهده دارند، عنوان کرد: رسالتی بس سنگین بر دوش ما است و چنانچه در این راستا خدایی ناکرده در قبال وظایفمان کوتاهی کنیم، خسارتی جبران ناپذیر را باید متحمل شویم.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: در زمینه گام دوم انقلاب باید سیستم بازخوانی نسبت به گام اول انقلاب در مسیر رسانه و مطبوعات داشته باشیم و همان گونه که مقام معظم رهبری تبیین کردند با توجه به نقاط قوت و ضعف چله اول انقلاب، چله دوم را رقم بزنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب در سطح سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارد، اظهار کرد: رسانه باید در سه سطح جهادی و انقلابی باید تلاش کند.

وی با بیان اینکه امروزه جوانان ما اطلاعاتشان در زمینه انقلاب ضعیف است، ابراز کرد: رسالت اصحاب رسانه در این راستا بیشتر است تا پیام اصلی انقلاب را به نسل جوان در چله دوم انقلاب برسانند.

حجت الاسلام و المسلمین عربپور تصریح کرد: دشمنان تا مادامی که پرچم انقلاب بالا است کوتاه نمی آیند و کار خود را انجام خواهند داد؛ چرا که آنان از انقلاب اسلامی ضربه خورده اند و ما نسبت به شناخت دشمن نقش و رسالت بزرگی داریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: تقویت فرهنگ مقاومت در سایه افزایش عزت نفس و شبه زدایی از ناکارآمدی مدیریت انقلابی از جمله وظایف اصخاب رسانه در تبیین گام دوم انقلاب است.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: به تمامی خواهران و برادران توصیه می کنم به منظور تحقیق و توجیه هر چه بیشتر بیانیه گام دوم انقلاب، این بیانیه را در پایان وقت هر روز با نظر پژوهشی مطالعه کنند.

انتهای پیام/