دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از احضار تعدادی از شهرداران و مسئولان مربوطه در سراسر استان کرمان به دادسرای کرمان در رابطه با حذف واژه مقدس شهید از برخی اماکن و معابر شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از احضار تعدادی از شهرداران و مسئولان مربوطه در سراسر استان کرمان به دادسرای کرمان در رابطه با حذف واژه مقدس شهید از برخی اماکن و معابر شهری خبر داد.

دادخدا سالاری اظهار داشت:با توجه به این که در دین مقدس اسلام یکی از واژگان پرتکرار و والا واژه مقدس شهید می باشد و در آیات کلام الله مجید کرارا از آن به عنوان یک واژه والا و تقدیس شده ذکر بعمل امده، نتیجه می گیریم که واژه مقدس شهید و جایگاه شهدا از ارکان محوری و مهم دین مقدس اسلام محسوب می شود

سالاری افزود: امروزه اگر در ایران اسلامی،آبادانی ،شکوفایی عزت ،اقتدار و امنیت بی بیدلی در منطقه خاورمیانه داریم همه ی این ها مرهون خون شهدا می باشد.

این مقام ارشد قضایی در استان کرمان تصریح کرد:امروزه اگر کسی دغدغه اقتدار و امنیت کشور را دارد باید هدف‌گیری و خط کاری او بر مبنای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به عنوان رکن رکین تقویت امنیت ملی کشور بوده باشد.

وی ادامه داد:با توجه به تلاش دشمنان قسم خورده نظام مقدس اسلامی در راستای کمرنگ نمودن ارزش های اسلامی در جامعه و هجمه به اعتقادات دینی و مذهبی و خصوصاً جامعه ایثارگری و شهدا برای سست نمودن پایه‌های امنیت ملی و بحث مهم نفوذ اگر فردی خواسته و یا ناخواسته در راستای کم‌رنگ شدن ارزش ها حرکت نماید در خدمت معاندین و اهداف آنان قرار گرفته است و یقیناً با واکنش چشمان بیدار نظام مقدس جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

دادستان کرمان اعلام کرد: با توجه به عمل نابخردانه و دشمن شادکن برخی مسئولین در حذف واژه مقدس شهید از برخی اماکن و آزرده خاطر شدن خانواده معظم شهدا و جامعه بزرگ ایثارگری کشور، این دادستانی به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود و نظر به ارتکاب فعل مجرمانه در این رابطه پرونده ای در معاونت حقوق عامه این دادستانی تشکیل و تعدادی از شهرداران استان به دادستانی احضار و با نگرش به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

آقای سالاری در پایان افزود: با عنایت به فرمایشات ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی و تاکیدات مکرر حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر روحیه انقلابی گری در قوه قضاییه جهت گیری و مبنای کار این دادستانی در راستای اجرای عوامل صادره خواهد بود و این خط سیر و افق ترسیمی ادامه پیدا خواهد کرد