فرماندار ریگان با بیان اینکه طوفان شن بیش از 10 میلیارد ریال به زیرساخت‌های این شهرستان خسارت وارد کرد، افزود: گرد و غبار باعث مسدود شدن راه ارتباطی 32 روستای شهرستان ریگان شده است.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل ، امین باقری اظهار داشت: گرد و غبار و طوفان شدید که از دیروز در شهرستان ریگان آغاز شده وهمچنان ادامه دارد باعث مختل شدن زندگی مردم و مشکلات تنفسی برای شهروندان شده است.

فرماندار ریگان با بیان اینکه طوفان شن بیش از ۱۰ میلیارد ریال به زیرساخت‌های این شهرستان خسارت وارد کرد، افزود: گرد و غبار باعث مسدود شدن راه ارتباطی ۳۲ روستای شهرستان ریگان شده است و با تلاش راهداران این محورها بازگشایی و تردد در این روستاها امکانپذیر شد.

وی بیان داشت: طی ۲۴ ساعته گذشته ۳۶ شهروند ریگانی به‌دلیل مشکلات تنفسی، راهی مراکز درمانی شدند که به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.

باقری با بیان اینکه به دلیل تعطیل شدن عملیات مالچ‌پاشی در شهرستان ریگان شدت گرد وغبار در این شهرستان افزایش یافت، گفت: مالچ‌پاشی بعد از گذشت ۱۳ سال در شهرستان ریگان در ۵ هزار هکتار از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی آغاز شده بود که به دلایلی این طرح در شهرستان تعطیل شد.

انتهای پیام/