رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه وضعیت صنایع پوشش ایران یک فاجعه است، گفت: رشت الکتریک می‌توانست نگین رشت باشد اما به تلی از خاک تبدیل شده است؛ کارخانه ابریشم صومعه سرا هم همین طور؛ این در حالی است که امروز تولید مسئله اول کشور است.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل به نقل از ۸دی، جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و مسئولان ارشد استان در سالن اجتماعات دادگستری کل گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، در این جلسه با بیان اینکه دشمن نمی‌خواست ما به کوچکترین تکنیکی و ابزاری دست پیدا کنیم، اظهار کرد: ما در بخش های محختلف کشور نه حق عقب نشینی داریم نه پسروی، یک راه داریم آن هم پیشرفت است همواره باید دنبال پویایی و شکوفایی باشیم.

وی افزد:  این امت در حال حرکت و هدف دار، مقتدا و امامی دارند. طبیعتا در این حرکت همه باید نقش داشته باشند. دو روز ما نباید مثل هم باشد و در جامعه هم همنطور است. در موارد مختلف زندگی فردی و اجتماعی همین طور است.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه با حرکت مجاهدانه و انقلابی باید از موانع عبور کرد، گفت: حرکت انقلابی، حرکت مجاهدانه ای است با نگاه به دشمن، زیرا دشمن به دنبال از بین بردن فرصت ها است و اساس این حرکت اخلاص است. این کاری است که شهدای عالیقدر کردند.

وی با بیان اینکه ۸ هزار شهید استان گیلان بر اعمال و رفتار ما نظارت می کنند، گفت: انتظار شهدا این است که یک حرکت مجاهدانه باید در این عرصه صورت بگیرد.

استاندار گیلان ادامه داد: آقایان مدیران! ما در حوزه هسته ای و دفاعی بیشتر تحریم و موانع داشتیم یا در حوزه های اقتصادی؟!

وی در رابطه با سخنان استاندار گیلان و اقداماتی که انجام شده، گفت: استان گیلان با ۸هزار شهید با این همه نعمت های خدادای و معنوی که دارد، سرمایه بزرگ شخصیتی مانند ایت الله بهجت که از سرمایه های جهانی که دارد، ذخایر مادی مانند، آب، جنگل، محیط زیست، نیروی جوان کارآمد و… همه از سرمایه های استان گیلان است.

رئیسی افزود: این کار مدیران استان گیلان است که بهره وری را در جهت گره گشایی از مشکلات مردم در استان بالا ببرند.

وی با بیان اینکه وضعیت صنایع پوشش ایران یک فاجعه است، گفت: از برفی که در سال ۸۳ آمده سوءاستفاده کردند و باید با دست اندرکاران آن برخورد شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه گیلان از قدیم به صنعت بزرگ نساجی شناخته شده است، گفت: ما صددرصد موافق خصوصی سازی هستیم اما خصوصی سازی فرق می کند با آتش زدن به مال مردم، خصوصی سازی فرق می کند با اینکه کارخانه را با خاک یکسان کردن!

وی در رابطه با مشکلات پسماند استان، گفت: آقایان از کجا باید بیایند مشکل پسماند گیلان را حل کنند؟ این مشکل به دست مدیران استان باید حل شود.

رئیسی ادامه داد: چگونه می خواهید جوانان را حفظ کنید با سخنرانی؟!، حفظ جوانان به عملکرد ما است، آنچه که جوانان ما را حفظ می کند عملکرد و رفتار عادلانه است.

وی با اشاره به وضعیت کارخانه رشت الکتریک، گفت: رشت الکتریک می توانست نگین انگشتری رشت باشد اما به تلی از خاک تبدیل شده است، کارخانه ابریشم صومعه سرا هم همین طور است این در حالی است که امروز تولید مسئله اول کشور است.

انتهای پیام/