بیش از ۶۰۰ موسیقیدان با امضای نامه‌ای خواستار بایکوت اسراییل و حمایت از مردم فلسطین شدند.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از میدل ایست؛ در نامه‌ای که بیش از ۶۰۰ موسیقیدان و خواننده سرشناس بین‌المللی امضا کردند درخواست شده تا برگزاری کنسرت در اراضی اشغالی توسط اسراییل تحریم شود.

در این فهرست شماری از چهره‌های سرشناس دنیای موسیقی از جمله پتی اسمیت، گروه ریج اگیسنت د ماشین، گروه سیپرس هیل و راجر وارتز از گروه پینک فلوید نیز جای دارند.

این نامه که با عنوان «موسیقیدان‌ها برای فلسطین» منتشر شده بیش از ۶۰۰ امضا جمع کرده است.

نیکولاس جار آهنگساز آمریکایی شیلیایی تبار و اون پلت موسیقی‌دان اهل کانادا از دیگر امضا کنندگان این نامه هستند.

امضا کنندگان این نامه حملات اخیر رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌ها را محکوم کرده و خواستار اجرای عدالت و تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها شدند.

در این نامه آمده است:

به عنوان موسیقیدان ما نمی‌توانیم ساکت بمانیم. امروز ضروری است که ما در کنار فلسطین بایستیم. ما از همکاران خود می‌خواهیم تا به صورت علنی با ملت فلسطین ابراز همبستگی کنند. مشارکت در جنایات جنگی اسراییل با سکوت ادامه پیدا می‌کند و امروز سکوت گزینه ما نیست.

در ادامه نامه آمده است: امروز با هم حرف می‌زنیم و خواستار عدالت، سربلندی و حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین و همه کسانی هستیم که برای مقابله با استعمار و خشونت در سراسر زمین مبارزه می‌کنند.

یاسین السلمان رپر عراقی-کانادایی که با نام «نارسی» فعالیت می‌کند سازماندهی لازم برای امضای این نامه را انجام داده و از دیگران خواسته است تا آن را امضا کنند.

وی در پستی که پنج‌شنبه در توییتر منتشر کرد گفت هفته آینده این فهرست به روز می‌شود و اسامی هنرمندان بیشتری پای آن خواهد آمد.

وی نوشته است: گوش کنید، اگر ما کاری برای استفاده از هنر و فضایی که داریم برای تقویت نیازمندان انجام ندهیم، پس چه غلطی می‌خواهیم بکنیم؟

در این نامه سرگشاده از هنرمندان خواسته شده تا از اجرای برنامه در نهادهای فرهنگی که با اسراییل همکاری دارند خودداری شود و برای حمایت از ملت فلسطین و حق انسانی آنها برای آزادی دفاع شود.

در ادامه نامه آمده است: باور داریم که این امر برای زندگی در جهانی بدون تبعیض و آپارتاید ضروری است.

جنبش تحریم فرهنگی اسراییل مدتی است که فعالیت دارد و تلاش می‌کند تا با بایکوت اسراییل به فشارها علیه فلسطینیان پایان دهند.

گروه «ریج اگینست د ماشین» که مدتهاست برای نگاه انقلابی در موسیقی شناخته می‌شود، در آغاز بمباران‌های غزه در همین ماه علیه اسراییل سخنرانی کرده بود و در اینستاگرام خشونت در منطقه شیخ جراح را محکوم کرد و آن را آپارتاید اسراییل و اشغال خشن فلسطین خواند.

بمباران غزه که از ۱۰ تا ۲۱ ماه می ادامه داشت موجب کشته شدن ۲۴۸ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک و زخمی شدن نزدیک به ۲ هزار نفر شد.

اوایل این هفته نیز گروهی که بیش از هزار نفر از هنرمندان کانادایی را دربرگرفته بود با انتشار بیانیه‌ای خواستار اعمال تحریم‌های نظامی و اقتصادی علیه اسراییل از سوی کانادا شدند.

انتهای پیام/