رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاحات بودجه سال آینده، ریل اقتصاد سیاسی کشور را به نفع معیشت و محرومیت زدایی تغییر می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل؛ محمدباقر قالیباف عصر دوشنبه اول دی ماه در دیدار با اعضای فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در کشور از طرف مردم زیر سوال هستیم، مردم از بُعد کارآمدی در کشور ناراضی هستند و چون جامعه ما دینی است، در اولین نگاه این عدم رضایت را پای دین می نویسند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جامعه ایثارگری پای این انقلاب ایستاده و هزینه مادی و معنوی در این راه داده است، ادامه داد: اولین دغدغه ما به عنوان جامعه ایثارگری این است که مجلس یازدهم باید علمدار فهم مشترک در حل مشکلات باشد، زیرا بیش از دیگران احساس مسئولیت دارد.

وی با بیان اینکه فداکاری‌ها مقدمه پیروزی‌ها هستند و اگر کسی از حق خود نگذرد، اتفاقی رخ نمی‌دهد، ادامه داد: ایثارگری یعنی اینکه فردی بیش از وظیفه از حق خود گذشت کند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما وارث دیوان‌سالاری و نظام بروکراسی یکصد ساله گذشته هستیم که هیچ نسبتی با فقه امام خمینی (ره) که به قلب مردم آوردند، ندارد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مجلس یازدهم علی رغم وجود تمامی مشکلات توانسته با تصویب طرح راهبردی رفع تحریم‌ها، مسیر حوزه سیاست خارجه را در مسیر انقلاب قرار دهد، تصریح کرد: با اصلاحات بودجه سال آینده، ریل اقتصاد سیاسی کشور را به نفع معیشت و محرومیت زدایی تغییر می‌دهیم.

وی تاکید کرد: اگر جامعه ایثارگری در مجلس به فهم مشترک و روش اجرای واحد برسد، مجلس در رأس امور قرار می‌گیرد و اگر تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده، به دلیل نبود اراده  آن بوده است.

قالیباف همچنین با تاکید بر اینکه مجموعه جبهه انقلاب در حوزه رسانه ضعیف است، گفت: جبهه مقابل با سیستم زنجیره‌ای اهداف خود را پیگیری می‌کند، اما ما جمعی و با اولویت‌بندی عمل نمی‌کنیم.

انتهای پیام/ک

منبع: خانه ملت