امام جمعه موقت ریگان اشاره داشت به معضل صف های طولانی خودروها در جایگاه های سوخت شهرستان و افزود:باید از مسئولین ستاد سوخت شهرستان و شرکت نفت سوال کرد آیا قرار نیست مسئله پمپ بنزین های ریگان درست شود؟تا کی باید مردم در این گرما ساعتها در صف بنزین بایستند؟

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،حجت الاسلام مسلم طالبی فرد امروز در خطبه های نماز جمعه ریگان اظهار داشت:تاسیس نهضت سواد آموزی از ابتکارات نظام و با توجه با اینکه مردم ایران اکثرا بی سواد بودند با این ابتکار امروزه آمار سواد در ایران ۸۶ درصد و میانگین سواد ایران از میانگین جهانی هم بیشتر است.

امام جمعه موقت ریگان با بیان اینکه تاسیس سپاه پاسداران از ابتکارات این انقلاب است،تصریح داشت:آنچه مردم در آینه می دیدند امام رحمه الله علیه در خشت خام میدید،امام(ره) امروز را می دید که سپاه پاسداران نماد اقتدار ملت ایران شده است.

وی افزود:امروز به واسطه این ابتکارات مقدس نظام جمهوری اسلامی کار ما به جایی رسیده است که دشمن اجازه ندارد به حریم ما تجاوز کند.

ایشان در ادامه اشاره داشت به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه در تنگه هرمز و عنوان داشت:سپاه پاسداران نفتکش انگلیسی را از دل  ناو های جنگی انگلیسی بیرون کشید و توقیف کرد و آنها کاری نتوانستند بکنند.

طالبی فرد بیان کرد:امروز این ابتکارات در نظام مقدس جمهوری به جایی رسیده که پیشرفته ترین پهپاد آمریکایی را سرنگون میکند و رییس جمهور به ظاهر پیشرفته ترین کشور جهان به حالت التماس می گوید که تشکر میکنیم هواپیمای دارای سرنشین ما را مورد هدف قرار ندادید.

وی در ادامه سخنان خود یکی دیگر از ابتکارات این نظام  را نماز جمعه عنوان کرد و افزود: نماز جمعه قبلا اسمی از آن نبود اما این انقلاب این امر را زنده کرد،نماز جمعه جایی است که مردم بدون هزینه راحت می توانند حضور پیدا کنند و مسائل و مطالب دینی را آموزش ببینند.

امام جمعه موقت ریگان تصریح داشت:نماز جمعه محلی است که مردم راحت می توانند حضور پیدا کنند و مسائل روز را بدون گرایش سیاسی و بدون وابستگی به حزب خاص بلکه نظر واقعی را بشنوند.نماز جمعه محلی برای رسوا کردن منافقین داخلی و همچنین بیچاره کردن دشمنان خارجی و این واجب الهی را باید تقویت کرد.

ایشان اشاره داشت به عملیات غرور آفرین مرصاد و عنوان کرد:وقتی دشمن بعد از ۸ سال نتوانست کاری را از پیش ببرد با تقویت کردن منافقین ملعون، حمله ای را تحت عنوان فروغ جاویدان انجام دادند اما توسط سربازان اسلام این حمله دشمن ناکام ماند.

وی افزود:منافقین که الان پیر شده اند از طریق فضای مجازی فعالیت هایی را انجام می دهند و می خواهند نظام اسلامی را به چالش بکشند.جوانان باید آگاه باشند تا با عملیات های متعدد و مرصاد دیگر درمقابل منافقین و بدخواهان نظام مقدس بایستند.

امام جمعه موقت ریگان در ادامه بیانات خود اشاره داشت به ضرب و شتم و توهین به روحانی آمر به معروف در شهر کرمان و اظهار داشت: توهین به روحانیت در مسئله ی امر به معروف و نهی از منکر اولین بار نیست که اتفاق می افتد و اگر مسئولین اقدام نکنند آخرین هم نخواهد بود.

ایشان دامه داد:امر به معروف و نهی از منکر همان طور که نظام ما نماز جمعه را احیا کرد ما هم باید در بحث امر به معروف و نهی از منکر اهمیت بدهیم و این امر را زنده کنیم.از مسئولین و دادستان استان و ستادهای امر به معروف و نهی از منکر خواستاریم که با افرادی که هنجار شکنی می کنند برخورد کند.

امام جمعه موقت ریگان اشاره داشت به آغاز ثبت نام حوزه علمیه خواهران شهرستان و بیان داشت:یک طلبه نظام اسلامی میتواند از مسائل سیاسی مردم را آگاه کند،مردم به طلاب و روحانیت اعتماد دارند.

ایشان در ادامه اشاره داشت به معضل صف های طولانی خودروها در جایگاه های سوخت شهرستان و افزود:باید از مسئولین ستاد سوخت شهرستان و شرکت نفت سوال کرد آیا قرار نیست مسئله پمپ بنزین های ریگان درست شود؟تا کی باید مردم در این گرما ساعتها در صف بنزین بایستند؟شخصی میگفت یک روز ۸۰۰ لیتر بنزین زدم! اینها کجا اتفاق می افتد.باید با جایگاه داران متخلف سوخت برخورد قاطع شود و برخورد نه فقط در حد تذکر و احوال پرسی باشد.جایگاه سوخت را تعطیل کنید تا حساب کار دستشان بیاید.راحتی مردم در این گرما مهم تر از منافع یک شخص است.

حجت الاسلام طالبی فرد در پایان خطاب به وزیر بهداشت فرمود:به وزیر محترم بهداشت می گوییم اولا شما آمار خودکشی های جهانی را ببین.ثانیا صحبت های شما حکم خودروی دودزا را دارد که فکر مردم به جای دیگر منحرف شود چون نتوانستید به وعده های خود عمل کنید و مشکلات را رفع کنید و پاسخگو نیستید این حرف ها را میزنید که مردم را مشغول کنید تا از جوابگویی فاصله بگیرید.شما نیازی نیست معنویات و مقدسات مردم را زیر سوال ببرید شما به وزارتخانه خودت برس به مشکلات بهداشتی مردم رسیدگی کن.به دنیا که خوب رسیدید حداقل مقدسات مردم را کار نداشته باشید.

انتهای پیام/