عبادی نماینده مرم بیرجند در مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران همواره آمادگی مقابله با هر تهدیدی را دارد و منافع آمریکا در تیررس ما قرار دارد. اگر اتفاقی هم بیفتند این ایران است که بر نیروهای آمریکایی غالب است.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، به نقل از دانا،صبح امروز جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد و در این جلسه سردار سلامی جزئیاتی از تحرکات اخیر آمریکایی ها در منطقه مطرح و اذعان داشت: اعزام ناو آمریکایی به منطقه تنها یک جنگ روانی است و آمریکا با توجه به توان نیروهای دفاعی ایران و ضعف آسیب‌پذیری ناوهای هواپیمابرش جرات و قدرت جنگ علیه ایران را ندارد.

 

در همین خصوص برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دانا تحلیل و ارزیابی خود از سخنان مطرح شده از سوی فرمانده کل سپاه را مطرح کردند که در ادامه آن را می خوانید.

 

نماینده مردم بیرجند: سخنرانی سردار سلامی در مجلس بسیار غرا بود/ آنچه مشخص است این است که آمریکا برنامه ای برای جنگ با ایران ندارد

 

سید محمد باقر عبادی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی که با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد، به خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: در جلسه غیر علنی بسیار صحبت های خوبی را از سوی فرماندهی محترم سپاه شنیدیم. نطق سردار سلامی بسیار غرا بود و تحلیل هایی از سوی ایشان مطرح شد که همه آن را نمی توان گفت اما آنچه مشخص است این است که آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد.

 

وی با بیان اینکه آمریکا فقط به دنبال عملیات روانی در منطقه است، اظهار داشت: آنچه که الان در صحنه جهانی اتفاق می افتد این است که آمریکا با جنگ روانی سراغ ما آمده و این آرایش جنگی که آمریکایی ها روی آن مانور می دهند موضوعی است که همواره در منطقه رفت و آمد داشته اند و مسئله تازه ای نیست. بنابراین نباید آن را به منزله تحرکات جنگی علیه ایران برشمرد.

 

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: انسجامی که سپاه و ارتش و مردم دارند موجب شده که دشمن هیچگاه به فکر حمله به ایران نباشد و این بار نیز هیچ برنامه ای برای حمله به ایران وجود ندارد.

 

عبادی در بخش پایانی اظهارات خود گفت: ایران همواره آمادگی مقابله با هر تهدیدی را دارد و منافع آمریکا در تیررس ما قرار دارد. اگر اتفاقی هم بیفتند این ایران است که بر نیروهای آمریکایی غالب است.

 

نماینده شیراز: تهدیدات آمریکا جدی نیست/ هیچ جنگی علیه ایران رخ نخواهد داد

 

مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: سردار سلامی گزارش از اقدامات و تحولات منطقه ارائه کرد و از استحکام ایران و نیروهای نظامی کشورمان در مقابل هر نوع تهدیدی سخن گفت.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: سردار سلامی از جنگ روانی آمریکایی ها سخن گفت و به این مسئله اشاره کرد که هیچ جنگی علیه ایران رخ نخواهد داد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تهدیدات آمریکا جدی نیست و ایران نیز استوار و با اقتدار مقابل دشمن ایستاده و هیچ ترسی نیز از مانورهای آمریکایی ها در منطقه نداریم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: سردار سلامی اعلام کرد آمریکایی ها جرات تهدید نظامی ندارند/ هدف آمریکایی ها فقط یک جنگ روانی، تبلیغاتی است

 

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص سخنرانیسردار سرلشکر سلامی فرمانده سپاه پاسداران اسلامی در صحن مجلس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: در روزهای اخیر آمریکایی ها وارد یک جنگ روانی و یک بازی تبلیغاتی شده اند، به این صورت که از یک طرف صحبت از تهدید و تحریم های بیشتر حرکت ناوهای هواپیمابر می کنند که در واقع این روی چماق موضوع تبلیغاتی آن ها است، از روی دیگر صحبت از مذاکره و قرار دادن شماره مستقیم ترامپ برای مذاکره و واسطه تراشی کشورهایی مانند سوییس و دیگران، برای مذاکره می کنند که این روی هویج سکه است.

وی افزود: درواقع آمریکایی ها آن سبک نخ نمای چماق و هویج را در پیش گرفته اند؛ در هردو هم دروغ می گویند، یعنی نه جرات تهدید نظامی دارند چون توانمندی کشور ما را می دانند و مطمئن هستند که هر تهدیدی را در نطفه خفه می کنیم، اگر کوچک ترین گلوله ای به طرف کشور ما شلیک شود، آمریکایی ها از خاورمیانه محو خواهند شد و همچنین تل آویو با خاک یکسان خواهد شد و این را می دانند؛ از سوی دیگر در مذاکره هم دروغ می گویند چون آمریکایی ها نه اهل منطق، نه اهل مذاکره و نه اهل توافق اند، یک دولت عهد شکن، دروغگو و کاذب هستند.

نماینده مردم ورامین اظهار داشت: هدف آمریکایی ها فقط یک جنگ روانی، تبلیغاتی است، ملت عزیزمان باید این را بدانند که آن ها به دنبال جنگ روانی هستند و می خواهند در داخل جامعه شکاف ایجاد کنند، وحدت و انسجام همه ارکان، همه ارگان ها و دستگاه ها در کنار ملت و با پشتیبانی ملت و مقاومت در مقابل این جنگ روانی تنها راه نجات ما است، ما همیشه از مقاومت سود برده ایم و برای ما آورده های بسیاری داشته است، هیچ گاه از عقب نشینی سود نبرده ایم و فقط خسارت دیده ایم، بنابراین راهی پیروزمندانه تر از مقاومت وجود ندارد.

نقوی حسینی در پایان گفت: ما انتظار داریم که دولت محترم یک کنترل رسانه ای بر خودش داشته باشد و فریب بازی آمریکایی ها را نخورد و در پازل آمریکایی ها قرار نگیرد، جریان اصلاح طلب هم باید مراقبت کند که رسانه های متعلق به اصلاح طلب در پازلی که آمریکایی ها چیده اند بازی نکنند، با اطمینان می گویم آمریکا به هیچ وجه در شرایط اقدام نظامی نیست و به هیچ وجه امکان درگیری نظامی وجود ندارد، همین الآن که شناورهای آمریکایی از تنگه هرمز عبور می کنند، شناسایی می شوند، اطلاعات کاملشان را به ما می دهند، ما تسلط کامل بر تنگه هرمز داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد، حرکت ناوها هم به طور طبیعی هرازچندگاهی مسیر و جایگاه خودشان را تغییر می دهند، این حرکات ها مانند همیشه اتفاق می افتد و آمریکایی ها می خواهند از آن بهره برداری تهدید آمیز کنند؛ بنابراین هیچ کس نباید فریب آمریکا را بخورد و اگر کسی بازی جنگ و دیپلماسی راه بیاندازد قطعا در پازل آمریکا بازی می کند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس: فرمانده کل سپاه معتقد بود آمریکایی ها دست به یک عملیات روانی رسانه ای زده اند/ سردار سلامی اعلام کرد آمریکا قطعا به دنبال جنگ با ما نیست

محمد دهقانی، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره علت حضور فرمانده سپاه انقلاب اسلامی در مجلس گفت: سردار سلامی در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس، از اقدام نمایندگان مجلس در دفاع از جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر کردند و همچنین تحلیلی از اوضاع موجود کشور بویژه تحرکات اخیر آمریکایی ها در منطقه ارائه دادند که بسیار دلگرم کننده و قاطع بود.

وی با اشاره به اینکه سردار سلامی گزارشی از قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد، افزود: آمریکایی ها دست به یک عملیات روانی رسانه ای زده اند و قطعا به دنبال جنگ با ما نیست. اگر آمریکایی ها حماقت کنند طبیعتا این آمریکا است که باید شکست را تحمل کند و ضرر خواهند کرد. خود آمریکایی ها هم این وضعیت را می دانند برای همین به هیچ وجه زمینه ای برای جنگ وجود ندارد.

دهقانی با بیان اینکه عده ای در داخل با امریکایی ها همصدا شده اند گفت: برخی از جریانات سیاسی در داخل کشور همیشه دنبال این بودند که مردم را به دروغ از جنگ بترسانند و خودشان را صلح طلب معرفی کنند تا مردم به سمت جریان انقلاب گرایش پیدا نکنند؛ این جریان متاسفانه در چندین انتخابات این را تجربه کرده و همواره قصد استفاده از این تجریه را در راستای اهداف سیاسی خود دارد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس هدف این بوق چی های دشمن را ترساندن مردم دانست و گفت: اینها با این تحلیل های بی پایه و بی اساس جنگ را تبلیغ می کنند تا مردم کشورمان به تسلیم در برابر آمریکا تن دهند.

وی در تببین هدف آمریکا از این عملیات روانی گفت: دشمن به دنبال این است که دل مردم را خالی کند و از طرفی محاسبات مسئولین کشور را تحت تاثیر قرار دهد؛ غایت مطلوب جبهه استکبار از فشار اقتصادی و عملیات روانی این است که مسئولین کشور را وادار کند تا پای میز مذاکره  بیایند و از خواسته ها آمریکایی ها تبعیت کرده و تسلیم آنها شوند.

دهقانی با بیان اینکه راه شکست دشمن در این عملیات روانی هوشیاری مردم و مسئولین است افزود: باید مراقبت برخی تحلیلگرانی که با نیت فاسق و ناصواب در تریبون ها کاملا از خط دشمن تبعیت می کنند بود؛ این افراد به دنبال این هستند که مردم را واردار به تسلیم کنند. اینها عملا در خدمت عملیات روانی آمریکا قرار گرفته و به سردرمداران کاخ سفید خدمت می کنند.

انتهای پیام/