رئیس دادگستری شهرستان بم گفت:طی یک اقدام هماهنگ از سوی پلیس بیش از سی نفر متکدی در سطح شهرستان دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی واعمال مجازات تحویل دادگاه بم شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیار نخل؛مصطفی عارف کیا، رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بم تکدی گری را جرم دانست و اظهار داشت: طبق ماده ۷۱۲ قانون تعزیرات مصوب سال ۱۳۷۵ تکدی گری تا سه ماه مجازات حبس دارد.

این مقام قضائی از مردم فهیم شهرستان بم خواست:در صورت مشاهده افرادی که به تکدی گری می پردازند، فوراَ مراتب را به پلیس اعلام و از پرداخت هرگونه وجه به چنین افرادی خودداری شود زیرا با بررسی های بعمل آمده اکثر این افراد از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی با اشاره به ماده ۷۱۲ قانون مجازات اسلامی،اعلام کرد: هرکس تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش نماید و یا ولگردی نماید به حبس از یک تا سه ماه محکوم خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود علاوه بر مجازات مذکور کلیه اموالی را که از طریق تکدی و کلاشی به دست آورده است مصادره خواهد شد.

وی ضمن هشدار به افرادی که اطفال را جهت تکدی گری می گمارند،تاکید کرد :طبق ماده ۷۱۳ قانون مجازات اسلامی هرکس طفل صغیر یا غیر رشیدی را وسیله تکدی قرار دهد یا افرادی را به این امر بگمارد به سه ماه تا دو سال حبس و استرداد کلیه اموالی که از طریق مذکور به دست آورده است محکوم خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان بم در پایان از خدمات و زحمات فرماندهی انتظامی وکلیه پرسنل انتظامی شهرستان بم که در راستای تامین نظم و امنیت جامعه تلاش می نمایند تقدیر و تشکر کرد.