استاندار کرمان گفت: مردم استان کرمان با ۸۴ درصد آرا بالاترین رای را به رئیس جمهور منتخب دادند و امروز از موضع قدرت سر میز مذاکره می‌نشینیم.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، علی زینی‌وند شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با تقدیر از حماسه آفرینی مردم کرمان در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ اظهار داشت: مردم کرمان در انتخابات با حضور حماسی خود در پای صندوق‌های رأی حماسه‌ای در شأن نام پرآوازه شهید سلیمانی رقم زدند.

وی با اشاره به برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه، سالم، امن، شفاف و در شان جمهوری اسلامی و استان کرمان بیان کرد: مشارکت مردم کرمان بیش از میانگین کشور بوده و جزو استان‌های برتر در میزان مشارکت قرار داشت.

استاندار کرمان با عنوان اینکه بیش از یک میلیون و ۳۱۴ هزار نفر از دو میلیون و ۱۹۷ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط رای دادن در استان در این انتخابات مشارکت داشتند افزود: مشارکت مردم استان کرمان در انتخابات ۱۴۰۰ بیش از ۶۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان کرمان با ۸۴ درصد آرا بالاترین رای را به رئیس جمهور منتخب دادند گفت: توجه دولت به رفع نامتوازنی‌ها و عقب‌ماندگی‌ها که در برخی از نقاط استان کرمان باید مد نظر قرار گیرد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه رسانه‌ها در آگاهی بخشی مردم در انتخابات نقش برجسته‌ای داشتند ادامه داد: در عرصه فضای مجازی نیز، فضا را از دست رسانه‌های معاند گرفته و رسانه‌های خارجی را خلع ید کردند.

وی با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای مانند امسال چنین هجمه‌ای به انتخابات را سراغ نداریم با این وجود دیدیم انتخاباتی آرام و سالم در کشور برگزار شد گفت: کسی نمی‌تواند انتخابات جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها صبر کردند تا ببینند در انتخابات ما چه اتفاقی می‌افتد تصریح کرد: نخستین اثر مشارکت مردم در انتخابات، افزایش قدرت چانه‌زنی ما در عرصه بین‌المللی است و امروز از موضع قدرت سر میز مذاکره می‌نشینیم.

انتهای پیام/