مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می‌دانیم که پرسپولیس DNA و ژن قهرمانی دارد و همیشه تلاش می‌کند در این مسیر حرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، حمید مطهری مربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار مقابل الریان قطر در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ما همه جوره خودمان را برای مسابقات آماده کرده‌ایم و یک طراحی خوب برای این رقابت‌ها داریم. می‌دانیم که پرسپولیس DNA و ژن قهرمانی دارد و همیشه تلاش می‌کند در این مسیر حرکت کند.

وی افزود: بچه‌ها با تعهد کامل وظایف‌شان را انجام می دهند و کار کردن با این بچه‌ها همیشه برای ما لذت‌بخش است. بچه‌ها همه تلاش‌شان را می‌کنند برای قهرمانی، چون همانطور که گفتم ژن قهرمانی داخل تیم ما است.

مربی پرسپولیس در مورد تفاوت فصل کنونی لیگ قهرمانان آسیا با فصل گذشته گفت: همیشه لیگ قهرمانان آسیا بازی‌های سنگینی بوده و تیم‌های خوبی در آن شرکت می‌کنند، اما تفاوت فقط این است که امسال علی‌رغم تمام زحمتی که فدراسیون هند کشیده، از لحاظ امکانات یک‌سری کمبودها مثل زمین تمرین وجود دارد. البته باید بگویم این‌ها بهانه‌گیری نیست. بهشت را به بها می‌دهند نه بهانه. یعنی کسی که بخواهد بهانه‌گیری کند در مسیر موفقیت قرار نمی‌گیرد، اما این کمبودها وجود دارد. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود، همه مشکلات را پشت سر می‌گذارد و به مشکلات فکر نمی‌کند که پرسپولیس هم خارج از این قاعده نیست.

مطهری در مورد اینکه به نظرش نقطه قوت و نقطه ضعف پرسپولیس در دیدار مقابل الوحده چه بوده و چه طراحی برای دیدار با الریان دارد، گفت: همه می‌دانیم که پرسپولیس همیشه به دنبال بازی کلاسیک و بازی مالکانه است. استفاده از کل فضای زمین و چرخاندن بیشتر توپ نکته بارز فوتبال پرسپولیس است. استفاده از کانال کناری روش تیم ماست و سعی می‌کنیم همیشه فوتبال خودمان را به حریف دیکته کنیم. در بازی قبل هم در نیمه اول فوق‌العاده خوب کار کردیم و می‌توانستیم به گل‌های زیادی برسیم. طبیعی بود در نیمه دوم هم بخواهیم انرژی‌ و نتیجه را حفظ کنیم. در مورد نقاط ضعف هم ما تمام زوایای تیم‌مان را رصد می‌کنیم ولی به نظرم موقع این نیست که در مورد آن صحبت کنیم، ولی قطعاً همه تیم‌ها نقاط ضعف و قوتی دارند.

«آیا طراحی متفاوتی برای بازی با الریان دارید؟» وی در واکنش به طرح این سوال، عنوان کرد: بله،‌ احترام ویژه‌ای برای الریان و آقای بلان قائل هستیم. او آدم بزرگی در فوتبال است و تیم قابل احترامی دارد. در دوره‌های قبل بلان سرمربی الریان نبود و ما الان با طراحی و شیوه جدید مقابل این تیم بازی خواهیم کرد. کاملاً الریان را آنالیز کردیم و می‌دانیم از چه راه‌هایی باید به آن‌ها ضربه بزنیم. می‌دانیم این تیم وابستگی زیادی به بازیکنان خارجی‌اش دارد، سعی می‌کنیم بازی را کنترل کنیم و آنطور که باب میل ما است بازی را پیش ببریم و نتیجه خوبی بگیریم. از هواداران هم می‌خواهم مثل قبل تیم را حمایت کنند و به شایعات توجه نکنند و از راه دور به ما انرژی مثبت بدهند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس