فرمانده انتظامی شهرستان ریگان گفت:دشمن به دنبال نا امیدی در جامعه است بنابراین نقش رسانه در ایستادگی مقابل جنگ روانی استکبار حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، نشست خبری فرمانده انتظامی شهرستان ریگان قبل از ظهر امروز با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد.

حمیدرضا تاج آبادی در این نشست اظهار کرد: افزایش احساس امنیت در جامعه و ارتقاء سطح آگاهی شهروندان با تعامل اصحاب رسانه امکان پذیر است که جا دارد از تعامل اصحاب رسانه ریگان با پلیس تقدیر و تشکر کنم.

وی افزود: دشمن به دنبال نا امیدی در جامعه است بنابراین نقش رسانه در ایستادگی مقابل جنگ روانی استکبار حائز اهمیت است.

تاج آبادی ضمن ارائه آمار عمکرد ۶ ماهه این فرماندهی گفت: طی مهرماه سال جاری تاکنون با دستگيري ۴۳ نفر سارق ؛ ۱۱۹ فقره سرقت منزل، مغازه، خودرو، موتورسیکلت، احشام، اماکن خصوصی، اماکن دولتی و سایر سرقت ها كشف شد که با توجه به نوع سرقتها لازم است شهروندان در جهت پيشگيري از سرقت نكات ايمني را رعايت كنند.

فرمانده انتظامی ریگان افزود: در راستاي مبارزه با قاچاق سوخت نيز ۳۳۹ هزار و ۵۸۰ ليتر سوخت قاچاق كشف و در رابطه کالا و سوخت ۲۸ نفر متهم دستگير و به مراجع ذيصلاح معرفي شدند.

تاج آبادی با اشاره به دستگیری ۵۷۲ نفر متهم تحت تعقیب قضایی اذعان کرد: در اين بازه زمانی ضمن برخورد با رانندگان متخلف، تعداد ۱۴۹ دستگاه خودرو و ۴۴ دستگاه موتورسيكلت متخلف نيز توقيف و روانه پاركينگ شدند.

وی کشف تعدادی سلاح ممنوعه و شکاری را از دیگر اقدامات پلیس نام برد و تصریح کرد: طی مهرماه سال جاری تاکنون مقدار ۳۵۵ کیلو گرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی شامل ۳۱۳ کیلو تریاک، ۲۶ کیلو شیشه معمولی، ۱۳کیلوشیشه مایع و ۳ کیلو گرم سایر کشف و تعداد ۲۱ نفر قاچاقچی موادمخدر، ۳۱ نفر خرده فروش و ۸ نفر معتاد در این رابطه دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ریگان در ادامه خاطرنشان کرد: از آغاز طرح کنترل شیوع کرونا ماموران پلیس اطلاعات با همکاری اتاق اصناف از همه مغازه ها بازدید که تعداد ۱۸ واحد صنفي به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و سایر تخلفات پلمب و به سایر صنوف نیز تذکرات لازم داده شد.

وی افزود: با توجه شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسمات عزا و عروسی در جهت پیشگیری از ویروس کرونا ممنوع و تذکرات لازم به افرادی که قصد برگزاری مجالس داده می شود.

سرهنگ تاج آبادی خاطر نشان کرد: در جهت رعایت اصول بهداشتی گشت های مشترک با اعضاء شورای تامین، اصناف و مرکز بهداشت راه اندازی و بصورت مستمر از اماکن مختلف بازدید می شود.

این مسئول انتظامی سایر اقدامات پیشگیری از ویروس کرونا را کنترل ورودی شهرستان از سمت ایرانشهر همکاری با مرکز بهداشت و هلال احمر، ضد عفونی روزانه اماکن انتظامی، نصب بنرهای آموزشی برشمرد.

وی افزود: علی رغم احتمال کاهش مسافرت ها در ایام تعطیلات نوروز امسال اما اقدامات انتظامی و ترافیکی پلیس در جهت پیشگیری از تصادفات، سرقت ها و سایر جرائم در جای خود باقی است و برخورد با اخلال گران نظم و امنیت در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان ریگان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش همکاران مجموعه انتظامی، همکاری و تعامل نهادهای مختلف و اصحاب رسانه تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم با ارائه پیشنهاد، انتقاد و تقدیر از عملکرد پلیس با شماره گیری سامانه ۱۹۷ نیروی انتظامی را را در پیشبرد اهداف نظام یاری کنند و هر گونه موارد مشکوک امنیتی را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع بدهند تا پیگیری لازم صورت پذیرد.

تاج آبادی بیان کرد: در خصوص وقوع نزاع هاي فردي و دسته جمعي از شهروندان به ویژه قشر جوان درخواست دارم آستانه صبر خود را بالا ببرند و با پرهیز از نزاع و درگیری گرفتار رفتارهایی که يك عمر پشيماني به بار می آورد، نشوند.

وی افزود: پليس در برقراري امنيت از هيچ تلاشي دريغ نمي كند كه در اين ميان مشاركت شهروندان و نهادهای مختلف نقش مهمي ايفا مي كند.

فرمانده انتظامی ریگان اشاره داشت به معضلات و آسیب های اجتماعی و عنوان کرد: اعتیاد از مهمترین معضلات و آسیب های اجتماعی است که خود فرد، خانواده، مدرسه و جامعه در پیشگیری از آن نقش دارند و تمامی نهادهای مرتبط باید کمک کنند تا این بلای خانمان سوز گریبان جوانان را نگیرد.

تاج آبادی ادامه داد: در جهت پیشگیری از تصادفات به شهروندان عزیز توصیه می شود هنگام رانندگی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و با دقت و سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی کنند و راکبین موتورسیکلت نیز برای حفظ جان خود از کلاه ایمنی استفاده نمایند.

وی افزود: در بحث پیشگیری از سرقت احشام از دامداران درخواست داریم محل نگهداری احشام را از حیث حفاظت فیزیکی، قفل های مستحکم و محل نگهداری احشام در مکانی باشد که سرکشی از آن آسان باشد.

وی گفت: در بحث پیشگیری از سرقت منزل و مغازه نیز توصیه می شود حفاظت فیزیکی مناسب، مجهز نمودن به سیتم دزدگیر و پایش تصویری و سایر موارد ایمنی رعایت شوند.

فرمانده انتظامی ریگان در خاتمه اظهار کرد: در بحث پیشگیری از سرقت موتورسیکلت و خودرو نیز توصیه می شود وسایل نقلیه روشن را هیچگاه ترک نکنید.  وسایل نقلیه را در مکان خلوت و تاریک پارک نکنید و استفاده از قفل فرمان و پدال در خودرو استفاده و از قفل زنجیر، چرخ و گردن برای موتورسیکلت الزامی است. تصادفات درون شهری نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد کاهش و تصادفات برون شهری فوتی نیز ۳۸ درصد کاهش داشتیم.

انتهای پیام/