امام جمعه شهرستان ریگان گفت:هدف از معامله قرن نابودی فلسطین و بر افراشته شدن پرچم اسرائیل است.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های امروز نماز جمعه ریگان اظهار داشت:جمهوری اسلامی الگویی برای جنبش های اسلامی جهان گردیده است.

امام جمعه ریگان با بیان اینکه امام (ره)یکی از سازندگان تاریخ معاصر بود،افزود:به راستی امروز نه تنها آن دانشمند بلکه در سرتاسر جهان اسلام به این نتیجه رسیده اند بعد از ائمه معصومین هیچ قهرمان تاریخ سازی مثل امام به دنیا نیامده و نخواهد آمد.

وی همچنین اشاره ای داشت به انتخاب حضرت امام خامنه ای به رهبری جمهوری اسلامی و افزود :خداوند نعمتی به ما داده است که ما گاهی اوقات از وجود این نعمت غافل هستیم.

رنجبر ماهانی در ادامه بیان داشت:انتقال سفارت آمریکا از تل‌آويو به قدس که امروز از آن به عنوان معامله قرن یاد میکنند اهدافی را دارد.هدف از معامله قرن نابودی فلسطین و بر افراشته شدن پرچم اسرائیل است.

وی افزود:یکی از بندهای معامله قرن این است که شهرداری قدس مسول تمام اراضی قدس است و این شهرداری باید زیر نظر رژیم صهیونیستی باشد و فلسطین جدیدی که قرار است آنها تشکیل بدهند باید در یک گوشه ای از کرانه باختری و نوار غزه باشد ،فلسطین جدید باید در مقابل دفاع از تجاوز خارجی مالیات و هزینه بپردازد.آوارگان فلسطینی باید در کشورهایی که محل اقامت خودشان بوده باقی بمانند تا اینکه امنیت اسرائیل پایدار بماند.

ایشان عنوان داشت:معامله قرن صورت نمیگیرد چون مردم فلسطین از روحیه مقاومت بالایی برخوردار هستند.

خطیب جمعه ریگان ادامه داد:امروز آمارها نشان می دهد که حدود ۱۸ ونیم درصد از جوانان اسرائیلی دست به خودکشی میزنند ،صدها سرباز ارتش صهیونیستی در عملیات علیه غزه دچار فشارهای روحی و روانی شده اند.

وی همچنین اشاره داشت به دیدار ولی امر مسلمین با اساتید دانشگاه ها که آقا فرمودند؛ جمهوری اسلامی در مقابل فشارهای آمریکا ابزارهای فشار لازم را در اختیار دارد ما باید از ابزارهای فشار علیه دشمنان خودمان استفاده کنیم که یک نمونه از آنها همین بیانیه اخیر شورای عالی امنیت کشور بود.موضوعات دفاعی قابل مذاکره نیست، توان دفاعی ناموس کشور است وامروز هیچ انسان غیرتمندی حاضر نیست ناموس کشور را به مذاکره بگذارد.

انتهای پیام/