مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری همایش ملی پیاده‌روی "به یاد بم" خبر داد و گفت: این همایش دو روزه برای گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان زلزله بم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، رضا فلاح صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به در پیش بودن سالروز زلزله بم اظهار داشت: برگزاری همایش ملی پیاده‌روی به مناسبت این روز در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی از حضور ریاست جمعیت هلال احمر کشور و نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر کشوری در همایش یاد بود بم و حضور در گلزار شهدا بم خبر داد گفت: همایش دو روزه پیاده‌روی به از سوم دی‌ماه آغاز می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه جدای از اقدامات امدادی که از وظایف ذاتی این جمعیت است اقدامات دیگری هم در هلال احمر انجام می‌شود افزود: ۳۱ هزار نفر در استان عضو سازمان جوانان هلال احمر در استان هستند.

وی با عنوان اینکه ۸۰۰ کانون جوانان هلال احمر در سطح استان داریم بیان کرد: معاونت جوانان هلال احمر نقش پر رنگی در پر کردن اوقات فراغت جوانان و توسعه فضاهای مناسب در این حوزه در کنار سازمان ملی ورزش و جوانان برعهده دارد.

فلاح با اشاره به اینکه آموزش‌های هلال احمر در جمعیت جوانان از پنج سالگی آغاز می‌شود افزود: بیش از ۲۰ پروژه داوطلبی در حوزه بهداشت و سلامت در استان انجام شده است و راه‌اندازی کاروان‌های سلامت از جمله این اقدامات است.