امام جمعه شهرستان ریگان با بیان اینکه پدیده اعتکاف یکی از رویش های انقلاب است،افزود:امروز در سرتاسر کشور به برکت انقلاب و نظام مراسم اعتکاف برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت؛دعای مقام معظم رهبری برای سردار سلیمانی انسان را به یاد دعای امیر مومنان علی ابن ابیطالب(ع) در حق یکی از سرداران سپاه اسلام به نام هاشم ابن عتبه  می اندازد که حضرت آقا در حق آن سردار پاسدار دعای شهادت را نیز کردند.

امام جمعه ریگان در ادامه با بیان اینکه پدیده اعتکاف یکی از رویش های انقلاب است،افزود:امروز در سرتاسر کشور به برکت انقلاب و نظام مراسم اعتکاف برگزار می شود.قبل از انقلاب در شهرهای بزرگی همچون مشهد با اون عظمت مراسم اعتکاف نداشتیم .

وی با اشاره به چهارشنبه آخر سال از جوانان و نوجوانان درخواست کرد تا از پرتاب کردن مواد آتش زا در معابر عمومی که جان همشهریان را به خطر می اندازد پرهیز کنند و تصریح داشت :یک غفلت یک عمر پشیمانی را به همراه دارد.انواع مواد آتش زا و محترقه که به بازار آورده میشود با درامد آن باعث میشود به جان باختن یک نفر و مسدوم شدن انسان ها و درآمد و پول فروش آن اگر جان شخصی را بگیرد این درآمد حرام است و رزق و روزی ما بی برکت میشود.

ایشان تصریح داشت:والدین باید مراقب فرزندان خود باشند و مسئولین با فروشندگان مواد محترقه و لوازم آتش بازی که یک مرگ خاموشی است در چهارشنبه آخر سال هم برخورد جدی و هم مردم همکاری لازم را داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به سفر ریاست محترم جمهور به کشور عراق یادآور شد :سفر دو رییس جمهور به عراق در چند روز پیش با فاصله خیلی کوتاه رخ داد. یکی سفر رییس جمهور نظام مقدس جمهوری اسلامی و دیگری سفر ریاست جمهور نظام استکباری.سفر دو رییس جمهور به عراق یکی در اوج عزت و دیگری در اوج ذلت انجام شد.سفر رییس جمهور کشورمان با هیئت بلند پایه ایرانی از سه هفته قبل از سفر به صورت رسمی با استقبال گرم مقامات عراقی همراه شد این اوج عزت نظام اسلامی است و برادری بین دولت و ملت ایران و عراق را بیش از پیش مستحکم کرد.سفر سه ساعته رییس جمهور آمریکا بدون وقت قبلی و سرزده مخفیانه و در هنگام فرود آمدن با هواپیما با خاموش کردن چراغ های هواپیما این اوج ذلت نظام استکباری است.

خطیب جمعه ریگان افزود:قبل از ترامپ روئسای قبل هم سفرهایی را به همین شکل با اوج ذلت داشته اند اینها همه نشان از آن است که امروز نظام جمهوری اسلامی یک نظامی است که تمام دولت ها و کشورهای استکباری از آن عصبانی هستند.

ایشان گفت:سفر ریاست جمهوری ایران به عراق آمریکایی ها را شدیدا عصبانی کرد که این عصبانیت در گفتارها و صحبت های آنها میشود مشاهده کرد.سخنان مضحک آمریکایی ها که همراه با کینه و عصبانیت است این نشان از اقتدار و نفوذ جمهوری اسلامی در خارج از مرز هاست .

انتهای پیام/