فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اجلاسیه 6500 شهید استان کرمان 9 اسفند ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی امام جمعه کرمان امروز در سومین شورای سیاست‌گذاری کنگره شهدای استان کرمان اظهار داشت: شهدا در راه ولایت تمام سختی‌ها را متحمل شدند، آنها با اینکه جان خویش را فدا کردند، اما فرهنگی زنده و پویا به وجود آوردند که قابلیت ارائه و ترویج دارد و انسان ساز است.

وی تصریح کرد: ایمان به خدا یکی از ویژگی‌های شهداست و آنها زمانی که خود را وصل به منبع قدرت لایزال الهی می‌کنند از هیچ قدرتی هراس ندارند، همانطور که نبرد دلیرانه آنها در هشت سال دفاع مقدس مصداق این است که آنها تنها با خدا معامله کردند و در راه او مبارزه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: ویژگی دیگر شهدا بصیرت و موقعیت‌شناسی آنها است که با آگاهی کامل به مصالح اسلام در این نبرد حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه فرهنگ شهادت فرهنگ ایمان، عشق و ولایت‌پذیری است که طی تاریخ همواره زنده است، ابراز داشت: از مسوولان تقاضا می‌شود برای برگزاری این کنگره تمام تلاش خود را به کار گیرند تا یکی از بهترین، موثرترین و مفیدترین کنگره‌ها را در سطح کشور شاهد باشیم.

هدف و راه شهدا طی ۵  سال محور کار است

سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: نخستین کنگره شهدا در استان کرمان سال ۷۶-۷۷ برگزار شد که تنوع و تکثر در برنامه‌های آن نمایان و راه‌اندازی موزه دفاع مقدس پیامد مهم این کنگره بود که سنگ بنای باغ موزه‌های شهدای کشور شد.

ابوحمزه تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده، بنا را بر این گذاشتیم که از سال گذشته کار کنگره امسال را آغاز کنیم تا کاری نو و فاخر برخلاف کنگره‌های معمول انجام دهیم در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که از تجربیات کشوری استفاده بهینه کنیم تا کاری فاخر ارائه دهیم.

وی افزود: سپس مجموعه سخنرانی‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را طی ۲۰ سال گذشته مورد بررسی و مطالعه قرار دادیم که ۵۸ محور از این مجموعه جمع‌آوری شد.

ابوحمزه عنوان کرد: در نهایت به ۶ راهبرد دست یافتیم که عبارت از رویکرد تبلیغی، فرهنگی و هنری، آموزشی و تربیتی، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، خدماتی، اجتماعی و حمایتی، علمی و پژوهشی و یادمانی و گرامیداشتی است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: بر این ساس ۲۰ کمیته مشخص شد که با مدیریت مدیران دستگاه‌های اجرایی و دانشگاهی فعالیت می‌کنند و در نهایت ۹۲ برنامه ارائه شد.

وی ابراز داشت: در آخرین جلسه مقرر شد تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری ستاد کنگره استانی و شهرستان‌ها مجموعه کارها و فعالیت‌های خود را ارائه کنند تا از ۲۸ تا هشتم بهمن ماه فصل شیدایی را ارائه و از چهارم تا ۹ بهمن ماه اجلاسیه را برگزار کنیم و اجلاس اصلی ۹ اسفند ماه برپا می‌شود.

ابوحمزه خاطرنشان کرد: بعد از اتمام کنگره بین سه تا پنج سال مجموعه کارهایی که در این کنگره شکل پیدا کرده است با شعار «ایثار، اخلاص و استقامت» ادامه می‌یابد و تلاش می‌کنیم با جهت‌دهی به سمت و سوی محرومان کارهایی از جمله ساخت مسکن این قشر را انجام دهیم.

وی با قدردانی از همکاری مسولان در برگزاری کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان اذعان داشت: بعد از اتمام کنگره مسیر، هدف و راه شهدا طی پنج سال محور کار ما قرار می‌گیرد تا دین خود را به آنها و امام راحل ادا کنیم.

آثار کنگره ماندگار شود

محمدجواد فدایی استاندار کرمان با اشاره به اینکه دو نکته در مورد شهادت وجود دارد، بیان داشت: یک اینکه شهدا بیشترین هزینه را که جان خویش است، پرداختند و بالاترین نتیجه را که حفظ اسلام است به دست آوردند، بنابراین کار ما در ارتباط با کنگره بسیار بزرگ است، پس باید بیشترین تلاش و همت خود را در این راه به کار گیریم.

فدایی تصریح کرد: در همین راستا جلسه‌هایی با وزرا و معین‌های اقتصادی داشتیم تا آثار این کنگره ماندگار شود و موضوعیت این اجلاسیه تجلیل از شهدا و خانواده‌های آنها و ترویج فرهنگ شهادت و همچنین آثار عملی آن کمک به محرومان و انجام پروژه‌های عمرانی است.

تکمیل گلزارهای شهدا

احمد حمزه نماینده مردم قلعه‌گنج، رودبار، فاریاب، منوجان و کهنوج در مجلس ولایت‌پذیری و پرهیز از تفرقه و اختلاف را دو راهبرد مهم شهدا دانست و بیان داشت: در یادمان‌های شهدا باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری بود و به کم شدن دامنه اختلاف‌ها توجه داشته باشیم.

وی خواستار آب و برق‌دار کردن تمام گلزارهای شهدا تا سال آینده شد و افزود: همچنین می‌طلبد اقدام عمرانی در روستاهایی که دارای شهید هستند، انجام شود تا آنها خیر و برکت شهید را در منطقه خود حس کنند.

یحیی کمالی‌پور نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس اظهار داشت: همگی ایمان داریم که بقا، ثبات و دوام هر نهضتی بسته به ارزش‌های آن نهضت و یک اصل تغییرناپذیر در انقلاب اسلامی است.

وی خطاب به تمام کسانی که ارزش ایثار و شهادت را قدیمی تلقی کرده و به آن خدشه وارد می‌کنند، گفت: شما که معنای شهید و شهادت را درک نمی‌کنید اما به برکت خون آنها به پست و مقامی دست یافتید حق چنین اظهار نظرها و ادعاهایی ندارید.

انتهای پیام/