انتشارات «علمی و فرهنگی» که یکی از معروف ترین موسسات انتشاراتی داخلی است اقدام به انتشار کتاب «زوهر» از جمله کتاب های عرفان های صهیونیستی که در آن آموزه های یهودیان وجود دارد را در ۲۰۰۰ نسخه منتشر کرده است.

به گزارش ” پایگاه خبری دیار نخل” به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نظارت بر متون و کتاب‌هایی که در فضای فرهنگی جامعه انتشار می یابند یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما متاسفانه گاها دیده می شود که برخی از متون انحرافی و غیراخلاقی که بیشتر از اینکه فکر و ایده جامعه را پرورش و در جهت درست هدایت کنند، به تخریب آن گرایش دارند، در مجموعه مراکزی که وظیفه چاپ و انتشار کتب را به عهده دارند منتشر می شود.

متاسفانه گاها این انتشارات نیز در قالب های پسندیده و ظاهری زیبا انجام می شود اما وقتی به طور عمیق به آنها رجوع می شود انحرافات بزرگ را می توان مشاهده کرد. در همین رابطه اخیرا یکی از موسسات انتشاراتی که کارویژه انتشار کتب علمی و فرهنگی با همین نام را بر عهده دارد اقدام به انتشار یکی از کتب فرقه های انحرافی صهیونیست کرده است. درواقع این انتشاراتی در قالب انتشار کتب عرفانی کلاغ را رنگ گرده به جای قناری به مخاطبان خود می فروشد.

در همین زمینه موسسه انتشاراتی «علمی و فرهنگی» که یکی از معروف ترین موسسات انتشاراتی داخلی است اقدام به انتشار کتاب «زوهر» از جمله کتاب های عرفان های صهیونیستی که در آن آموزه های یهودیان وجود دارد را در ۲۰۰۰ نسخه منتشر کرده است.

جالب اینجاست که این انتشاراتی در وبسایت خود این کتاب را جزو پرفروش ترین کتب خود معرفی کرده است و به طور اینترنتی هم کتاب فرقه صهیونیستی کابالا را به مخاطبان خود عرضه می کند. در صورتی که این کتاب نسبت به کتاب های دیگر با قیمت کمتری عرضه شده است.

خبرگزاری کتاب (ایبنا) نیز در مطلبی با بیان اینکه این کتاب از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است می نویسد: «زوهر نام مجموعه‌ای از کتب بنیادین و کلاسیک عرفان یهود، قبالا است.»

«زوهر» یا «ظُهَر» یا به معنای درخشندگی، نام کتاب مقدس پیروان کابالاست. این کتاب در قرن دوم توسط “شمعون بار یوحای” به زبان آرامی ترجمه شد. شاید مهم‌ترین نکته در این کتاب، مفهوم «درخت زندگی» Tree of Life باشد. درخت زندگی یا « عتز هاچایم » به زبان عبری، یک اصطلاح توصیفی کلاسیک برای نماد اصلی و عرفانی ۱۰ مرحله “سفیروت” است. شکل دیاگرامی این درخت که به سه ستون تقسیم شده، از منابع مسیحی و محرمانه گرفته شده است و در سنت‌های قدیمی‌تر یهود، اثری از آن نیست. «سفیروت» به معنای نور است، مفهومی که پایه و اساس دکترین کابالا محسوب می‌گردد. در اعتقادات کابالا، بی‌نهایت از طریق ۱۰ سفیروت، روشن و مشخص می‌شود. گفته می‌شود سفیروت دائماً زنجیره‌ای از دایره‌های متافیزیک را ایجاد می‌کند که وحی‌های الهی هستند.

یکی دیگر از نمادهای کابالا، «رشته قرمز» است که بیش‌تر به عنوان دست‌بند استفاده می‌شود. نمادهای دیگر، شامل پنتاگرام، ستاره داوود، و «کله‌بُزی» می‌شود. کله‌بزی که موجودی با هیکل انسان و کله بز است، طراحی شده تا مقابل بره خداوند در عقاید مسیحیت قرار بگیرد.

تجسم خدا، حضور خدا در بین قوم خود، انسانگونگی خدا، قدرت کم خدا و قدرت زیاد شیطان در این جهان؛ میراث یهودیت منحرف برای قبالاست. این مطالب، از بندهای متعددی در اسفار آفرینش و خروج و سایر کتب مقدس یهودی بر می‌آید. اساطیر عجیب ملل باستان در بحث خلقت، تأثیر جدی در عرفان شیعورقوما(تعیین حدود قامت خداوند) و معسه مرکاوا (اندازه گیری کاخ‌های الهی) و معسه برشیت(رازهای خلقت) و گنوسیسم یهودی داشته است.

تفکرات مسیح گرایانه و آخرالزمانی و منجی‌گرایی با غلبه تفکرات گنوسیان(غنوصیه) و یهودیت انحرافی ماده گرا به همراه تقابل خیر و شر، نیز در آثار کابالایی با شدت بیشتری ملاحظه می‌شود. آنها معتقدند که قوم یهود، برترین نوع بشر هستند و باید با غلبه بر شیاطین در سرزمین موعود و اسارت مسلمانان، دولت یهودی را در ارض موعود ادعایی، پایه گذاری کنند تا زمینه تکمیل خلقت و ایجاد بهشت زمینی و تأسیس پادشاهی جهانی داوودی یهود، ایجاد شود.

بافومه یکی از نمادهای بسیار معروف کابالا، فراماسونری و شیطان پرستی است که از آن برای احضار شیطاین و جادوگری در مراسمات شیطان پرستی استفاده می شود.

پاگانیسم و چند گانه پرستی و شرک باستان و دوخداگرایی با تأکید بر قدرت شیطان و شرگرایی، حلول‌گرایی و پانتئیسم(همه خداگرایی) و دئیسم(خدای بازنشسته و نافی شریعت و پیامبری) و کم شدن قدرت خدا و حاکمیت بشر یهودی بر سرنوشت جهان و گنوسیسم(ثنویت، دو مبدأ خیر و شر در آئین گنوسی و زردشتی‌گرایی و ریاضت کشی برای رهایی روح از بدن و آخرالزمان و فرجام شناسی گنوسیستی) از دیگر باورهای آنهاست.

میل به تسلط بر عالم از طریق فهم رازهای آن و یافتن راه‌های میان‌بر برای حاکمیت مطلب یهود بر جهان، سحر و جادو‌گرایی و علوم غریبه و تکیه بر اساطیر و اوهام خاورمیانه و اروپا، ریاضیات قبالایی و حروف‌گرایی و علوم کمی‌و ریاضیاتی برای تسلط بر عالم را در این فرقه می‌توان دید.  از این رو کابالا یک فرقه جادو گراست.

انتهای پیام/