رئیس دادگستری ریگان از اختصاص دو شعبه در این شهرستان برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،روز گذشته جلسه پیشگیری از جرائم انتخاباتی با حضور رئیس دادگستری، دادستان، جانشین فرمانده انتظامی، اصحاب رسانه ،مدیران کانال ها و گروه های فضای مجازی در محل دادگستری ریگان برگزار شد.

امین سلطانی زرندی در این جلسه اظهار داشت:در مرجع قضایی شهرستان ۲ شعبه یکی در دادگاه و یکی در دادسرا به صورت اختصاصی به جرائم انتخابات رسیدگی میکند و جرائم انتخابات را به سه بعد زمانی تقسیم میکنیم .

رئیس دادگستری ریگان ادامه داد:جرائم قبل از انتخابات و رای گیری که در خصوص بحث تبلیغات و یا بحث های دیگر که امکان پیدا می کند، جرائم روز رای گیری و جرائم بعد از رای گیری انتخابات که ما به نوبه خودمان در صورت شکل گیری پرونده قضایی خود را موظف میدانیم که به این پرونده ها رسیدگی بکنیم.

وی در بحث فضای مجازی اشاره داشت به ماده ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات ،افزود:در ماده ۶۰۸ توهین به هر فرد و شخص عادی را قابل مجازات میداند و در ماده ۶۰۹ توهین را به تمام افراد داری سمت چه اشخاص شاغل در مرجع دولتی و چه قضایی و قوه مقننه چه طرف قاضی باشد چه نماینده مجلس جرم انگاری کرده و توهین به آن را دارای مجازات می دانیم.

سلطانی افزود:باید در بحث انتشار اخبار و خبرها به این نکات توجه بکنیم و خوشبختانه تا بحال مورد خاصی در بحث فضای مجازی رخ نداده و ان شاءالله از این به بعد هم شاهد موضوع مجرمانه ای در خصوص بحث انتخابات نباشیم.

رصد فضای مجازی توسط پلیس فتا 

سرهنگ زید آبادی نیز در ادامه جلسه اظهار داشت:در بحث انتخابات اولین چیزی که مهم است بحث حیثیت و آبروی فرد هست باید کاری کنیم که از این فرصت(فضای مجازی) استفاده شود و مردم تشویق شوند و پای صندوق های رای بیایند.

جانشین فرمانده انتظامی ریگان افزود:فضای انتخابات باید فضایی همراه با آرامش باشد تا مردم بیاییند و رای بدهند .

وی ادامه داد:پلیس فتا به طور مرتب همه ی کانال ها و گروه ها را در فضای مجازی رصد میکند و گزارش ها به استان اعلام میشود.

زید آبادی با بیان اینکه از صحت و سقم انتشار خبرها اطمینان داشته باشید،عنوان داشت: در فضای مجازی بسیاری اخبار کذب است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ریگان با بیان اینکه  از انتشار اخبار ممنوعه از جمله قتل، تیراندازی و… خودداری کنید،ابراز کرد:باید حق مردم با استدلال در فضای مجازی مطرح شود.

زید آبادی در خاتمه از رسانه ها ، مدیران کانال ها و گروه ها درخواست داشت همکاری تنگاتنگی با پلیس فتا داشته باشند.

انتهای پیام/