واعظی نژاد بیان داشت: در شهرستان ریگان وسایل غیراستاندارد نفتی از مدارس جمع‌آوری و وسایل استاندارد جایگزین خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری دیار نخل،سید محمد واعظی نژاد روز گذشته در سفر به ریگان و در بازدید از مدارس غیر استاندارد این شهرستان اظهار داشت: در استان کرمان ۸۰ کلاس درس غیراستاندارد خشت و گلی وجود دارد که جان دانش‌آموزان را تهدید می‌کنند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان بیان داشت: با دستور وزیر آموزش و پرورش و پیگیری‌های صورت گرفته مدارس خشت و گلی امسال از استان برچیده و در مهر ماه امسال مدارس استاندارد جایگزین آنها خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استعدادهای خوبی در شرق استان کرمان وجود دارد، افزود: در شهرستان ریگان سه مدرسه خشت و گلی با ۱۰ کلاس درس وجود دارد که مدارس استاندارد در حال ساخت است که جایگزین آنها خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخاری‌های نفتی در مدارس برچیده خواهند شد، خاطر نشان کرد: اولویت با شهرستان‌هایی است که گاز در آنها وجود دارد که به سیستم سرمایشی و گرمایشی استاندارد مجهز خواهند شد.

واعظی نژاد بیان داشت: در شهرستان ریگان نیز وسایل غیراستاندارد نفتی از مدارس جمع‌آوری و وسایل استاندارد جایگزین خواهند شد.

وی در این سفر یک روزه کلنگ ساخت یک واحد آموزشی با زیر بنای ۴۵۰متر مربع در روستای میراباد و نیز کلنگ ساخت یک واحد اموزشی ۹کلاسه با زیر بنای ۶۰۰متر به زمین زد و از مدارس کانکسی عشایری ریگان بازدید کرد.

مدیر کل تجهیز ونوسازی مدارس استان کرمان در پایان سفر خود از استخر شنای در حال ساخت و سالن اجتماعات میلاد نور شهرستان بازدید و قول تکمیل و تجهیز این دو پروژه را دادند .

امین باقری فرماندار ریگان در دیدار مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان با بیان اینکه۳۰۰کلاس درس در شهرستان نیاز داریم،اظهار داشت:محوطه های مدارس ریگان خاکی هستند.

وی با بیان اینکه سرویس تعدادی از مدارس شهرستان مختلط می باشد،تصریح داشت: امکانات تفریحی در این شهرستان وجود ندارد.

انتهای پیام/