نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت : مخالفت ما با Fatf از روی احساسات و دلایل جناحی نیست بلکه واقعا دلایل متقنی داریم که FATF مشکلی را از کشور حل نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیار نخل؛ محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان ؛ در رابطه با لوایح FATF اظهار داشت: ما از همان روز اول مخالفت خود را با لوایح چهار قلو اعلام کردیم و مخالفتمان از روی احساسات و دلایل جناحی نیست بلکه واقعا دلایل متقنی داریم که FATF مشکلی را از کشور حل نمی کند!

وی گفت : آقایان دولتی ها و برخی مجلسی ها اصرار دارند بگویند برای اینکه رابطه با اروپا برقرار کنیم و بحث روابط بانکی بهتر شود باید این معاهده امضا شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به این که اگر این معاهده در مجلس تصویب شد آیا روابط بانکی بهتر می شود یا خیر خاطر نشان کرد : اگر جواب خیر باشد بدان معناست که دولتی ها هم نمی توانند تضمینی بدهند و  در این صورت تصویب FATF کاملا بی فایده است.

زاهدی ادامه داد : حال اگر جواب بله باشد این بدان معناست که مشکلات بانکی ما حل می شود که در این صورت  اروپایی ها باید به ما کتبا تضمین بدهند و اگر این لوایح بخصوص چهارمی که در رابطه با مبارزه با تروریسم است در مجلس تصویب شد، رسما تمامی مشکلات روابط بانکی حل می شود، در این صورت مجلس شورای اسلامی یک حجت دارد که به این لایحه رای بدهد و گرنه وقتی هیچ تضمینی از طرف اروپایی نداشته باشیم قطعا آینده کار بسیار مبهم خواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس عنوان کرد: به عنوان مثال چه تضمینی است که بحث حزب الله لبنان، انصارالله یمن و گروه های مقاومت در منطقه در لیست گروه های تروریستی قرار نگیرد؟ شما ببینید این اروپایی ها آنقدر وقیح هستند که با وقوع حادثه تروریستی اهواز شبکه بی بی سی مستقیم با سخنگوی گروه تروریستی الاحوازیه مصاحبه می کند و بعد می گوید که این ها تروریست نیستند و از این ها به عنوان گروه های آزادی خواه نام می برند بعد گروه های مقاومت در منطقه می شوند تروریست!

زاهدی FATF را بسیار مبهم دانست و تصریح کرد : ما از نمایندگان مردم در مجلس می خواهیم اگر قرار شد امروز رای گیری صورت گیرد به آن رای ندهند گر چه بعید می دانم که امروز رای گیری صورت بگیرد و اگر هم در دستور کار قرار گیرد ما مخالفیم و باید اول کار کارشناسی صورت بگیرد و بعد رای گیری شود.

وی در پایان گفت : از هیئت رئیسه مجلس بخصوص رئیس مجلس گلایه مندیم زیرا وی قبل از این که این لایحه را دستور کار قرار دهند می بایست با برگزاری جلسات غیر علنی و دعوت از کارشناسان موافق و مخالف این لایحه را بررسی می کردند تا ببینیم عاقبت کار چه می شود.

انتهای پیام/